Tak Lech otworzył wynik w meczu z Żalgirisem. Piękne gole w Poznaniu [WIDEO]

Lech Poznań był zdecydowanym faworytem meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Żalgirisem Kowno. Kolejorz szybko zabrał się do roboty i otworzył wynik jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa. I wcale na tym nie poprzestał.

Tomasz Galiński
Lech strzela gola na 1:0 w meczu z Żalgirisem Twitter / Na zdjęciu: Lech strzela gola na 1:0 w meczu z Żalgirisem
Od pierwszych minut Lech Poznań miał zdecydowaną przewagę w meczu z Żalgirisem Kowno. Kolejorz praktycznie nie schodził z połowy rywala.

Taki obraz spotkania nie mógł dziwić, bo jednak poznaniacy byli zdecydowanym faworytem w rywalizacji z Litwinami.

Pierwszy gol padł już w 11. minucie po akcji dwójki nowych piłkarzy Lecha. Elias Andersson zagrał idealnie w pole karne, Dino Hotić uniknął spalonego i popisał się świetnym uderzeniem głową.

Później przewaga zespołu Johna van den Broma nie malała. Goście parę razy potrafili wyjść z kontrą, natomiast Filip Bednarek praktycznie nie miał pracy.

Prowadzenie udało się podwyższyć pod koniec pierwszej połowy, kiedy to po precyzyjnym dośrodkowaniu Joela Pereiry z kilku metrów trafił Antonio Milić. Ale to wcale nie był koniec, bo jeszcze przed przerwą fantastycznie zza pola karnego przymierzył Radosław Murawski.

Wszystko układało się wręcz idealnie, a licznie zgromadzeni na stadionie kibice mieli nadzieję na kolejne gole. Te jednak nie padły. Co więcej, Żalgiris potrafił zdobyć bramkę kontaktową po bardzo ładnym uderzeniu z dystansu.

Skrót meczu

Rewanż zostanie rozegrany 3 sierpnia o godz. 18. Dodajmy, że w przypadku awansu do III rundy eliminacji, Lech zagra ze zwycięzcą meczu Auda Kekava - Spartak Trnava.