Dwóch rannych w Płocku. Wisła i Lechia mogą czuć niedosyt

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Grzegorz Radtke / 058sport.pl / Na zdjęciu: Luis Fernandez
Newspix / Grzegorz Radtke / 058sport.pl / Na zdjęciu: Luis Fernandez

W meczu dwóch spadkowiczów z PKO Ekstraklasy emocji nie brakowało. Wisła Płock zremisowała 1:1 z Lechią Gdańsk, choć przez większość spotkania miała dużą przewagę. W doliczonym czasie dwie fantastyczne okazje mieli jednak przyjezdni.

Biorąc pod uwagę różne oblicza pierwszoligowych meczów, gdzie często oglądamy w dużej mierze fizyczną walkę, spotkanie w Płocku mogło się podobać. Przede wszystkim oba zespoły chciały grać w piłkę.

Większą ochotę do gry miała Wisła Płock i to ona może odczuwać niedosyt po końcowym gwizdku sędziego. Zdominowała szczególnie drugą połowę, szybko doprowadziła do wyrównania, jednak nie potrafiła pójść za ciosem i skarcić Lechię Gdańsk za defensywną i bardzo zachowawczą postawę.

Goście prowadzili po golu Luisa Fernandeza, natomiast wzięło się to głównie za sprawą koszmarnych błędów w defensywie Wisły.

Wisła przeważała, już w jednej z pierwszych akcji Łukasz Sekulski trafił w poprzeczkę, później gospodarze chyba postawili sobie za punkt honoru, by strzelić gola z dystansu. Oglądaliśmy całe mnóstwo takich prób, jednak żadna nie przyniosła spodziewanych efektów. A to piłka szybowała nad bramką, a to dobrze spisywał się debiutujący w Lechii Bohdan Sarnawśkyj.

Lechia była wycofana, ale w pewnym momencie zorientowała się, że środek obrony rywala ewidentnie nie jest jego mocnym punktem. O ile w pierwszej sytuacji udało się uniknąć utraty gola, o tyle w drugiej już nie. Łukasz Zjawiński wystartował do prostopadłego podania, wykorzystał błąd komunikacji obrońcy z Krzysztofem Kamińskim i doszedł do strzału. Kamiński obronił, ale odbił futbolówkę idealnie na głowę Luisa Fernandeza, a ten się nie pomylił. Hiszpan nieco wcześniej miał jeszcze okazję z rzutu wolnego, lecz strzelił w mur.

O ile skuteczność Nafciarzy w pierwszej połowie była niska, o tyle druga część spotkania wprost nie mogła zacząć się dla nich lepiej. Po kilkudziesięciu sekundach płaskim strzałem do wyrównania doprowadził Krzysztof Janus, który dopiero co pojawił się na boisku.

Gospodarzom w drugiej połowie było o tyle łatwiej, że Lechia jakby zapomniała wyjść na murawę. Piłkarzy w zielonych koszulkach praktycznie nie było. Wisła miała przewagę w posiadaniu piłki, praktycznie nie schodziła z połowy przeciwnika. Brakowało jednak konkretów pod bramką. Mogą żałować płocczanie, bo nie dobili chwiejącego się i totalnie zagubionego po przerwie rywala.

Inna sprawa, że równie dobrze mogli przegrać. W doliczonym czasie obudziła się Lechia. Najpierw Zjawiński przegrał pojedynek z Kamińskim, a dosłownie po chwili po pięknym strzale Jana Biegańskiego z 40 metrów Wisłę uratowała poprzeczka.

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)

0:1 Luis Fernandez 36' 1:1 Krzysztof Janus 46'

Wisła: Krzysztof Kamiński - David Niepsuj (52' Marcin Biernat), Jakub Szymański (67' Igor Drapiński), Beniamin Czajka, Milan Spremo - Fabian Hiszpański (46' Krzysztof Janus), Filip Lesniak, Fryderyk Gerbowski, Mateusz Szwoch, Nikola Srećković (80' Radosław Cielemęcki) - Łukasz Sekulski.

Lechia: Bohdan Sarnawśkyj - Bartosz Brzęk (65' Dawid Bugaj), Tomasz Neugebauer, Iwan Żelizko, Miłosz Kałahur - Dominik Piła, Jan Biegański, Rifet Kapić, Luis Fernandez, Conrado (80' Kacper Sezonienko) - Łukasz Zjawiński.

Żółte kartki: Szymański, Lesniak (Wisła) oraz Fernandez, Żelizko (Lechia).

Sędzia: Leszek Lewandowski (Zabrze).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Która z drużyn będzie wyżej w tabeli na koniec sezonu?