Zdjął pajęczynę z siatki. Piękne trafienie na wagę trzech punktów [WIDEO]

Jagiellonia Białystok przebudziła się w drugiej połowie. Bartłomiej Wdowik efektownie wykonał stały fragment gry i w ten sposób strzelił zwycięskiego gola w starciu z Widzewem Łódź (2:1).

Rafał Szymański
gol Wdowika Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Wdowika
W piątkowy wieczór Widzew Łódź mógł sprawić niespodziankę przy Słonecznej. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia w końcówce pierwszej połowy objęli prowadzenie po dobrym strzale z dystansu w wykonaniu Ernesta Terpiłowskiego.

Jagiellonia Białystok zaczęła odrabiać straty dopiero 11 minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Gospodarze złapali kontakt za sprawą napastnika Afimico Pululu, który zamienił rzut karny na gola.

Ręce same składały się do oklasków po tym, co zrobił Bartłomiej Wdowik w 86. minucie rywalizacji. Lewy wahadłowy ustawił sobie piłkę przed polem karnym i fantastycznie przymierzył ze stałego fragmentu gry.

Wdowik uderzył pod poprzeczkę obok muru ustawionego przez graczy Widzewa. Piłka zatrzepotała w siatce i nie da się ukryć, że Henrich Ravas w tej sytuacji powinien zachować się nieco lepiej.

Co ciekawe, była to pierwsza bramka z rzutu wolnego w tym sezonie PKO Ekstraklasy, zaś Wdowik aż 2,5 roku czekał na przełamanie. Jagiellonia pokonała Widzew 2:1 przed własną publicznością.