Pierwsze wygrane pod wodzą nowych trenerów w II lidze

W piątek na najniższym szczeblu centralnym zwyciężali gospodarze. KKS 1925 Kalisz pokonał 3:1 GKS Jastrzębie, a Skra Częstochowwa wygrała 1:0 z Polonią Bytom.

piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
KKS 1925 Kalisz najpierw strzelił pierwszego gola pod wodzą trenera Pawła Ozgi, a następnie zdobył pierwszy komplet punktów. Drużyna z Wielkopolski poradziła sobie z GKS-em Jastrzębie, który nie prezentuje się dobrze na początku sezonu i ma punkt po trzech kolejkach.

Pierwsza połowa jeszcze na remis, ponieważ jastrzębianie odpowiedzieli golem Szymona Gołucha na trafienie Nestora Gordillo. Rozdrażnieni stratą prowadzenia kaliszanie odzyskali je po przerwie. Adrian Cierpka zdobył gola z rzutu karnego, a Mateusz Wysokiński ustalił wynik na 3:1 na początku ostatniego kwadransa podstawowego czasu.

Skra Częstochowa rozpoczęła współpracę z trenerem Konradem Geregą po tegorocznym spadku z zaplecza PKO Ekstraklasy. Wcześniej jej szkoleniowcem był Jakub Dziółka, który aktualnie jest w sztabie Rakowa. Pierwsza wygrana po zmianie nastąpiła w rywalizacji z regionalnym przeciwnikiem Polonią Bytom. Decydująca bramka na 1:0 padła w 83. minucie za sprawą strzału Tobiasza Kubika.

3. kolejka II ligi:

KKS 1925 Kalisz - GKS Jastrzębie 3:1 (1:1)
1:0 - Nestor Gordillo 26'
1:1 - Szymon Gołuch 40'
2:1 - Adrian Cierpka (k.) 61'
3:1 - Mateusz Wysokiński 77'

Skra Częstochowa - Polonia Bytom 1:0 (0:0)
1:0 - Tobiasz Kubik 83'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Paweł Ozga sprawdzi się w roli trenera KKS-u 1925 Kalisz?