Osiem goli i rzuty karne. Messi znów bohaterem Interu Miami

Spotkanie 1/8 finału Pucharu Ligi pomiędzy FC Dallas i Interem Miami dostarczyło wielu emocji. Bohaterem meczu był Lionel Messi, który zdobył dwie bramki. Po rzutach karnych awans wywalczył Inter.

Łukasz Witczyk
Lionel Messi Getty Images / Logan Riely / Na zdjęciu: Lionel Messi
Co to było za spotkanie! Inter Miami od momentu debiutu Lionela Messiego to zupełnie inna drużyna niż ta, która przegrywała mecz za meczem w Major League Soccer. W Pucharze Ligi Inter jest postrachem wszystkich i udowodnił to w starciu z FC Dallas. Ogromna w tym zasługa Argentyńczyka.

Messi już w 6. minucie otworzył wynik spotkania. Z lewego skrzydła na szesnasty metr dograł Jordi Alba, a tam do piłki dopadł Messi i uderzył bez przyjęcia. Bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję. Obaj panowie z pewnością przypomnieli sobie czasy wspólnej gry dla FC Barcelony.

Później na boisku przeważali już gracze FC Dallas i to oni dwukrotnie cieszyli się z goli. Najpierw do wyrównania doprowadził Facundo Quignon, a w końcówce pierwszej części gry gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Bernard Kamungo.

Po zmianie stron gospodarze zadali kolejny cios. W 63. minucie do bramki rywali trafił Alan Velasco i było już 3:1. Po chwili kontaktowego gola strzelił Benjamin Cremaschi, ale radość Interu trwała krótko. W 68. minucie samobójczym trafieniem "popisał się" Robert Taylor.

Inter rzucił się do odrabiania strat i ta sztuka udała się gościom. Najpierw do swojej bramki trafił Marco Farfan, a w 85. minucie znów dał o sobie znać Messi. Argentyńczyk popisał się świetnym trafieniem z rzutu wolnego i doprowadził do remisu. Tym samym do rozstrzygnięcia kwestii awansu do ćwierćfinału Pucharu Ligi niezbędne były rzuty karne.

Te lepiej egzekwowali gracze Interu. Znów do siatki trafił Messi. Gospodarze popełnili jeden błąd i to wystarczyło, by pożegnać się z marzeniami o awansie do ćwierćfinału. Piłkarze z Miami grają dalej w Pucharze Ligi.

FC Dallas - Inter Miami 4:4 (2:1), rzuty karne 3:5
0:1 - Lionel Messi 6'
1:1 - Facundo Quignon 37'
2:1 - Bernard Kamungo 45'
3:1 - Alan Velasco 63'
3:2 - Benjamin Cremaschi 65'
4:2 - Robert Taylor (s) 68'
4:3 - Marco Farfan (s) 80'