Skandaliczne zachowanie młodej gwiazdy. Z premedytacją zaatakowała rywalkę (wideo)

Za nami kolejne mecze mistrzostw świata kobiet. Najwięcej emocji było w spotkaniu Anglii z Nigerią, w którym o zwycięstwie rozstrzygnęły rzuty karne. W jego trakcie niesportowo zachowała się jedna z młodych angielskich piłkarek.

Rafał Smoliński
 Lauren James fauluje Michelle Alozie PAP/EPA / DARREN ENGLAND / Na zdjęciu: Lauren James fauluje Michelle Alozie
Do skandalicznej sytuacji doszło w 87. minucie regulaminowego czasu gry. Prowadząca piłkę Lauren James została skutecznie powstrzymana przez Michelle Alozie. W trakcie pojedynku obie zawodniczki upadły na murawę, a podnosząca się z boiska Angielka nadepnęła na przeciwniczkę.

Prowadząca spotkanie sędzia Melissa Borjas z Hondurasu początkowo ukarała James żółtą kartką. Jednak już po chwili główna arbiter otrzymała sygnał z wozu Var, żeby jeszcze raz przyjrzała się tej sytuacji.

Spokojna analiza zdarzenia nie pozostawiła żadnych wątpliwości. James z premedytacją zaatakowała rywalkę poprzez celowe nadepnięcie na dolną partię pleców Nigeryjki. Widać było, że frustracja po nieudanej akcji i stracie piłki wzięła górę.

Sędzia Borjas zmieniła pierwotną decyzję i pokazała James czerwoną kartkę. 21-letnia napastniczka Chelsea musiała wcześniej udać się do szatni i osłabiła zespół w ważnym momencie spotkania.

- To dla niej ogromna lekcja. Jest niedoświadczona na tym etapie turnieju i poniosły ją emocje. Nie zrobiła tego celowo. Przeprosiła i poczuła się z tego powodu naprawdę źle - skomentowała po meczu tę sytuację Sarina Wiegman, trenerka angielskiej drużyny narodowej (cytat za BBC).

Ostatecznie Angielki przetrwały w osłabieniu ostatnie minuty podstawowego czasu gry oraz całą dogrywkę. Po 120 minutach było 0:0 i o awansie do ćwierćfinału kobiecego mundialu rozstrzygnęła seria rzutów karnych. Z 11. metra lepiej trafiały piłkarki z Europy i to one zmierzą się z Kolumbijkami lub Jamajkami.

Źródło: Viaplay