Kto podtrzyma zwycięską serię? Oglądaj na żywo Skra Częstochowa - Olimpia Elbląg

Skra Częstochowa ostatnio wygrała dwa spotkania w II lidze, a Olimpia Elbląg cieszyła się ze zwycięstwa po raz pierwszy. Teraz te zespoły zmierzą się ze sobą 11 sierpnia. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Robert Czykiel
radość piłkarzy Skry Częstochowy WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Skry Częstochowy
II liga nie zwalnia tempa i w dniach 11-13 sierpnia będziemy się emocjonować 4. kolejką tych rozgrywek. Na początek mamy jedno spotkanie, które odbędzie się w piątek. Skra Częstochowa podejmie Olimpię Elbląg, a pierwszy gwizdek usłyszymy o godzinie 19:00. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Specjaliści od wygrywania w końcówkach

Skra Częstochowa źle weszła w nowy sezon. Spadkowicz z I ligi na początek przegrał z Hutnikiem Kraków 0:3 i pojawiło się wiele obaw, jak klub spod Jasnej Góry odnajdzie się w realiach II ligi. Podopieczni Konrada Geregi jednak bardzo szybko się pozbierali po falstarcie.

Częstochowianie może jeszcze nie grają pięknie, ale są do bólu skuteczni. Ostatnie dwa spotkania to komplet punktów. Skra najpierw pokonała Sandecję Nowy Sącz, a potem Polonię Bytom. Co ciekawe, w obu spotkaniach było 1:0.

Jeszcze jedna kwestia rzuca się w oczy. Spadkowicz stał się specjalistą od wygrywania w końcowych minutach. Z Sandecją zwycięski gol padł w czwartej minucie doliczonego czasu gry, a z Polonią Tobiasz Kubik umieścił piłkę w bramce w 83. minucie.

Doczekali się pierwszej wygranej

W 4. kolejce II ligi rywalem Skry Częstochowa będzie Olimpia Elbląg. To zespół, który po trzech spotkaniach ma na koncie cztery punkty. Zespół prowadzony przez Przemysława Gomułkę zaczął sezon od remisu z Lechem II Poznań 2:2.

W drugiej serii spotkań była porażka z Kotwicą Kołobrzeg 0:2. Ostatni mecz to z kolei długo wyczekiwane zwycięstwo nad Olimpią Grudziądz, która miała na koncie komplet zwycięstw. Bohaterem elblążan został Maciej Famulak, który jedynego gola strzelił w 29. minucie.

Olimpia Elbląg przed wyjazdem do Częstochowy dodatkowo wystąpiła w Pucharze Polski. Nie udało się jednak awansować do następnej rundy tych rozgrywek. Pogoń Siedlce na własnym stadionie zwyciężyła 2:1.

Trzy dni pełne emocji

Skra Częstochowa i Olimpia Elbląg ostatni raz rywalizowali ze sobą w sezonie 2020/2021 w II lidze. Wtedy dwukrotnie lepsza była drużyna z Elbląga, która za każdym razem wygrywała 1:0. Teraz także nie zapowiada się na festiwal bramek.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Skra Częstochowa - Olimpia Elbląg? Spotkanie odbędzie się w piątek 11 sierpnia o godzinie 19:00. Wszystkie mecze II ligi oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

To będzie wstęp do 4. kolejki II ligi. Trzy mecze zobaczymy w sobotę, a pięć w niedzielę. Poniżej znajdziesz plan transmisji w Pilot WP.

Pierwsze wygrane pod wodzą nowych trenerów w II lidze >>

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Jak zakończy się mecz Skra Częstochowa - Olimpia Elbląg?