Kluby były zgodne w II lidze. Lider zgubił punkty

W niedzielę rozegrano trzy mecze na najniższym szczeblu centralnym i wszystkie zakończyły się wynikiem 1:1. Wisła Puławy zremisowała ze Stalą Stalowa Wola i straciła pierwsze w sezonie punkty po dwóch zwycięstwach.

Materiały prasowe / fot. Wisła Puławy
Wisła Puławy jest liderem rozgrywek, choć okoliczności wydawały się sprzyjające do zdobycia większej niż punkt przewagi nad grupą pościgową. Drużyna Michała Pirosa grała u siebie, z beniaminkiem, a na dodatek prowadziła. Drużyna z Podkarpacia pokazała charakter i doprowadziła do remisu 1:1. W 54. minucie Piotr Rogala odebrał gospodarzom przewagę strzałem głową po rzucie rożnym.

Hutnik Kraków nie nacieszył się prowadzeniem w meczu z Zagłębiem II Lubin, na które pracował przez ponad 70 minut. Na strzał Jakuba Wróbla odpowiedział po zaledwie siedmiu minutach doświadczony obrońca Jarosław Jach. W końcówce była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla doświadczonego Marcina Budzińskiego, ale Miedziowym nie udało się udokumentować przewagi liczebnej drugim trafieniem.

Sandecja Nowy Sącz zapunktowała po raz pierwszy po spadku z zaplecza PKO Ekstraklasy. Trener Tomasz Kafarski może być umiarkowanie zadowolony z powrotu na Pomorze, gdzie jego drużyna dopiero w 89. minucie uratowała remis 1:1 z Radunią Stężyca. Autorem gola na miarę punktu był Maciej Mas.

3. kolejka II ligi:

Wisła Puławy - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)
1:0 - Przemysław Skałecki 35'
1:1 - Piotr Rogala 54'

Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin 1:1 (0:0)
1:0 - Jakub Wróbel 71'
1:1 - Jarosław Jach 78'

Radunia Stężyca - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)
1:0 - Danu Spataru 13'
1:1 - Maciej mas 89'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wisła Puławy awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?