Jednostronny mecz. Messi i spółka rozbili zespół Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH / Na zdjęciu: radość piłkarzy Interu Miami

W ćwierćfinale Pucharu Ligi Charlotte FC z Karolem Świderskim i Kamilem Jóźwiakiem w składzie zostało rozbite przez Inter Miami. Lionel Messi i spółka zwyciężyli 4:0, a gwiazdor klubu Davida Beckhama znów wpisał się na listę strzelców.

Przyjście jednego zawodnika może kompletnie odmienić zespół, co możemy zaobserwować w Stanach Zjednoczonych. Inter Miami od momentu debiutu Lionela Messiego wygrywa mecz za meczem. W Pucharze Ligi ostatni zespół Major League Soccer nie ma sobie równych.

W ćwierćfinale nowy klub Argentyńczyka trafił na Charlotte FC. Barw tego klubu broni trójka Polaków: Karol Świderski, Kamil Jóźwiak oraz Jan Sobociński. Pierwsza dwójka wymienionych zawodników rozpoczęła spotkanie z Interem od początku.

Gospodarze otworzyli wynik meczu w 12. minucie. Wówczas Josef Martinez podszedł do rzutu karnego i strzałem w lewy dolny róg bramki zdobył pierwszego gola w tej rywalizacji.

20 minut później Inter prowadził już 2:0. Fenomenalnym podaniem do DeAndre Yedlina popisał się Sergio Busquets. Amerykanin wypatrzył wchodzącego w pole karne Roberta Taylora i to właśnie do niego zagrał piłkę. Ten od razu uderzył na bramkę i podwyższył wynik meczu.

W drugiej połowie na bramki trzeba było czekać. W 78. minucie Adilson Malanda zanotował samobójcze trafienie, co zamknęło sprawę awansu do półfinału. Kropkę nad "i" postawił Messi, który podtrzymał serię zdobytych goli w Interze. Gwiazdor wpakował piłkę do siatki po tym, jak otrzymał podanie od Leonardo Campany.

Messi i spółka rozbili Charlotte 4:0 i zameldowali się w półfinale Pucharu Ligi. Klub Davida Beckhama wydaje się być największym faworytem do końcowego triumfu w tym turnieju. Zwłaszcza, gdy ma w takiej formie sprowadzonego z Paris Saint-Germain Argentyńczyka.

Jeżeli chodzi o występy Polaków, to od początku do końca na boisku przebywał Świderski, ale nie udało mu się nic wskórać. Natomiast Jóźwiak został zmieniony po pierwszej połowie. Jeżeli chodzi o Sobocińskiego, to ten nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Inter Miami - Charlotte FC 4:0 (2:0) 0:1 - Josef Martinez 12' 0:2 - Roberto Taylor 32' 0:3 - Adilson Malanda (sam.) 78' 0:4 - Lionel Messi 86'

Przeczytaj także: "On jest niemożliwy". Haaland znów zachwyca [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty