Niepokojące informacje ws. legendy futbolu. Trafił do szpitala

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Oliver Behrendt / Na zdjęciu: Mario Zagallo
Getty Images / Oliver Behrendt / Na zdjęciu: Mario Zagallo
zdjęcie autora artykułu

Legendarny Mario Zagallo ma 92 lata, więc informacje o jego problemach mocno zaniepokoiły kibiców. Na razie nie wiadomo, kiedy były mistrz świata opuści szpital.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=43835]

Mario Zagallo[/tag] trafił do szpitala, o czym jako pierwsze poinformowały brazylijskie media. Niepokojące wieści następnie zostały potwierdzone przez placówkę medyczną w Rio de Janeiro, w której obecnie przebywa legenda futbolu.

92-latek jest hospitalizowany z powodu infekcji dróg moczowych. W przypadku osób w tak podeszłym wieku każda choroba jest bardzo niebezpieczna. Na szczęście na razie nie ma powodów do niepokoju.

Szpital wyjaśnił, że Zagallo jest w stanie stabilnym. Dodatkowo jest przytomny i oddycha samodzielnie. Nie wiadomo jednak kiedy będzie mógł zostać wypisany do domu.

Brazylijczyk na początku sierpnia świętował urodziny. Informacje o jego problemach błyskawicznie obiegły media z całego świata. Trudno się dziwić, bo mowa o człowieku, który w futbolu osiągnął bardzo dużo.

Mario Zagallo jest w elitarnym gronie ludzi, którzy zdobyli mistrzostwo świata jako piłkarz i trener. Najpierw z Brazylią wygrywał mundial w 1958 i 1962 w roli zawodnika, a potem powtórzył to, będąc szkoleniowcem w 1970 roku.

Michniewicz chciał transferu piłkarza Legii >> Bez niespodzianki w meczu o Superpuchar UEFA, przesądziły rzuty karne >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co oni wymyślili?! Zobacz, co robią ci koszykarze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty