Bez niespodzianki w meczu o Superpuchar UEFA, przesądziły rzuty karne

Po regulaminowym czasie gry w konfrontacji o Superpuchar UEFA Manchester City remisował z Sevilla FC 1:1, ale w konkursie rzutów karnych lepsi okazali się The Citizens (5:4) i to oni w Grecji sięgnęli po trofeum.

Tomasz Rosiński
Youssef En-Nesyri (z lewej) i Josko Gvardiol (z prawej) PAP/EPA / PANAGIOTIS MOSCHANDREOU / Na zdjęciu: Youssef En-Nesyri (z lewej) i Josko Gvardiol (z prawej)
Spotkanie o Superpuchar zapowiadało się bardzo ciekawie, a jego faworytem wydawał się być triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów, czyli Manchester.

I właśnie sam początek rywalizacji należał do The Citizens, którzy mocno naciskali na rywala. Celne, groźne strzały oddali Cole PalmerNathan Ake oraz Jack Grealish, ale Yassine Bounou nie dał się zaskoczyć.

Kiedy wydawało się, że bramka dla dla podopiecznych Pepa Guardioli wisi w powietrzu, na prowadzenie w 25. minucie potyczki wyszła ekipa z Sewilli. Wówczas znakomicie z lewego skrzydła dośrodkował mistrz świata Marcos Acuna, zaś celnie główkował Youssef En-Nesyri.

Później przed przerwą Andaluzyjczycy skupili się przede wszystkim na defensywie i byli nastawieni na grę z kontrataku, ale wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Na początku II odsłony batalii hiszpańska drużyna mogła zadać drugi cios, jednakże En-Nesyri przegrał pojedynek sam na sam z Edersonem.

Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na Sevilla FC w 63. minucie, kiedy to mistrz Anglii doprowadził do remisu. Rodri wrzucił futbolówkę na głowę Cole'a Palmera, a ten lobem pokonał Bounou.

Zwycięzca Ligi Europy mógł szybko odpowiedzieć i odzyskać prowadzenie, lecz kolejnej świetnej sytuacji do strzelenia gola nie wykorzystał Youssef En-Nesyri.

Piłkarze z Manchesteru walczyli o triumf w regulaminowym czasie gry, ale już nie zdołali zaskoczyć Yassine Bounou i wszystko miało się rozstrzygnąć w konkursie rzutów karnych.

W serii "jedenastek" zawodnicy po kolei trafiali do siatki aż do piłki podszedł Nemanja Gudelj i spudłował (uderzył w poprzeczkę), dzięki czemu to Manchester City wywalczył Superpuchar UEFA.