Kompromitacja bramkarza w meczu Pogoń - Gent

Pogoń Szczecin wykorzystała słabszą dyspozycję bramkarza KAA Gent. Na pożegnanie z eliminacjami Ligi Konferencji Europy Efthymis Koulouris popisał się dubletem i zapewnił wygraną 2:1.

Rafał Szymański
pierwszy gol Koulourisa YouTube / TVP Sport / Na zdjęciu: pierwszy gol Koulourisa
Przed tygodniem "Portowcy" zostali odarci ze wszelkich złudzeń. Zawodnicy KAA Gent szybko rozstrzygnęli sprawę awansu do czwartej rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy, wygrywając aż 5:0 z ekstraklasowiczem.

W czwartkowy wieczór Pogoń Szczecin nie miała już zbyt wiele do stracenia i ruszyła do ofensywy. Polski zespół w 79. minucie rewanżu zastosował wysoki pressing, czym zmusił do błędu bramkarza rywali. Davy Roef sprezentował piłkę Efthymisowi Koulourisowi, ten go minął, a następnie wpisał się na listę strzelców.

Reprezentant Grecji dał znakomitą zmianę w drugiej połowie. Chwilę później podopieczni Jensa Gustafssona wyprowadzili kontrakt i główną rolę ponownie odegrał Koulouris. Najskuteczniejszy piłkarz Pogoni tylko dostawił nogę po dokładnym dośrodkowaniu Mariusza Fornalczyka.

Bartosz Klebaniuk ostatecznie nie zachował czystego konta. Golkiper gospodarzy skapitulował po strzale Hugo Cuypersa z krawędzi pola karnego.

Pogoń nie zdołała odrobić strat z pierwszego spotkania, aczkolwiek zwyciężyła 2:1 na otarcie łez. Ekipa Gustafssona zostawili po sobie dobre wrażenie w europejskich pucharach.