Koniec fatalnej passy Legii. Klątwa przełamana

Legia Warszawa zmazała plamę po pierwszym meczu z Austrią Wiedeń i wywalczyła awans. Tym samym "Wojskowi" przerwali złą passę w europejskich pucharach.

Rafał Szymański
Tomas Pekhart PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Tomas Pekhart
Do dwumeczu z Austrią Wiedeń zespół Kosty Runjaicia przystępował w roli faworyta. Drużyna przeciwna w minionych latach nie odnosiła sukcesów na krajowym podwórku, jednak postawiła twarde warunki stołecznej drużynie przy Łazienkowskiej. Przed tygodniem wicemistrzowie Polski ponieśli niespodziewaną porażkę 1:2.

Zazwyczaj Legia Warszawa nie radziła sobie w podobnych sytuacjach. W 10 ostatnich przypadkach polskiej drużynie nie udało się awansować do kolejnej rundy po przegraniu pierwszego starcia na własnym boisku. Jednym z takich przykładów był dwumecz z luksemburskim Dudelange w 2018 roku.

W czwartkowy wieczór nie brakowało emocji na stadionie w Austrii. Kiedy wydawało się, że sędzia główny będzie musiał zarządzić dogrywkę, warszawianie zdobyli bramkę na 5:3. Autorem gola na wagę awansu do fazy play-off Ligi Konferencji Europy był Ernest Muci.

Ekipa Runjaicia pokonała klątwę i utrzymała szanse na awans do fazy grupowej. Legia w kolejnej rundzie powalczy z duńskim FC Midtyjlland lub cypryjską Omonią Nikozja.

Mieszane odczucia trenera Pogoni Szczecin. "To boli jeszcze mocniej po rewanżu"

Czy Legia awansuje do fazy grupowej LKE?