Polacy strzelali w pucharach. Błysk Jakuba Piotrowskiego

Jakub Piotrowski strzelił dwa gole, a Michał Skóraś oraz Sebastian Szymański po jednym w czwartkowych meczach eliminacji Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.

Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad
Jakub Piotrowski dwoma strzałami pomógł Ludogorcowi Razgrad odwrócić wynik dwumeczu z FK Astana po porażce 1:2 w Kazachstanie. Na własnym stadionie Ludogorec zwyciężył 5:1. Piotrowski zdobył prowadzenie, którego drużyna nie oddała do końca spotkania, płaskim uderzeniem zza pola karnego. Kolejnego gola dorzucił w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ludogorec awansował do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy.

W Lidze Konferencji Europy grają dalej kluby Michała Skórasia i Sebastiana Szymańskiego. Obaj także cieszyli się ze strzelenia gola. Michał Skóraś pokazał się w jedenastce Club Brugge i pokonał bramkarza islandzkiego KA Akureyri krótko przed przerwą. Później popisowo zagrał Roman Jaremczuk, po którego hat-tricku zrobiło się 5:1. Tak samo zresztą jak tydzień temu, więc przewaga Club Brugge była ogromna.

Sebastian Szymański był wiodącym piłkarzem w całym dwumeczu Fenerbahce Stambuł z NK Maribor. W rewanżu wyszedł w podstawowym składzie i strzelił drugiego gola. Pozostałe dołożyli Irfan Can Kahveci oraz Dusan Tadić. Fenerbahce zwyciężyło 3:0 po zeszłotygodniowej wygranej 3:1 u siebie. Tym samym zdecydowanie pokonało słoweński zespół, któremu nie udało się w czwartek wykorzystać nawet rzutu karnego. Mecz został przerwany na ponad pół godziny z powodu zamieszek na trybunach.

PAOK Saloniki wykorzystał atut bycia gospodarzem i rozstrzygnął dwumecz z Hajdukiem Split. W rewanżu grecki klub zwyciężył 3:0. Tomasz Kędziora był w obu starciach podstawowym piłkarzem i razem z pozostałymi obrońcami zadbał o czyste konto przez 180 minut. W ofensywie najważniejszym zawodnikiem był Andrija Zivković, który zdobył dwie bramki. Trzecią dołożył z rzutu karnego Stefan Schwab.

W pucharach nie ma już B36 Torshavn po porażce 0:2 w drugim meczu z HNK Rijeka. Sytuacja farerskiego zespołu była nieciekawa już po porażce 1:3 u siebie, a rewanż nie przyniósł zwrotu akcji, a kolejne straty. Michał Przybylski zagrał w podstawowym składzie B36 Torshavn.