Urwali punkty Barcelonie. W 2. kolejce doznali małej klęski

Piłkarze Getafe po bezbramkowym remisie z Barceloną kolejnego spotkania w La Lidze nie będą miło wspominali. Drużyna przegrała na wyjeździe z Gironą 0:3.

Michał Piegza
mecz Girona FC - Getafe CF PAP/EPA / David Borrat / Na zdjęciu: mecz Girona FC - Getafe CF
Po 1. kolejce piłkarze Girona i Getafe mieli w dorobku po zdobytym punkcie. To jednak goście mogli bardziej cenić dorobek, udało im się zremisować z Barceloną. Gospodarze z kolei podzielili się punktami w San Sebastian z Realem Sociedad.

Girona szybko ustawiła sobie mecz. W 12. minucie Yangel Herrera otworzył wynik gry. Do końca 1. połowy rezultat nie uległ zmianie.

Działo się po przerwie. Dziesięć minut po zmianie stron Cristhian Stuani podwyższył prowadzenie gospodarzy. Ten sam zawodnik siedem minut później ustalił wynik spotkania.

Gole nie padły w Sewilli. Betis i Atletico wykreowały sobie po kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, ale zespołom w niedzielny wieczór brakowało skuteczności.

Girona FC - Getafe CF 3:0 (1:0)
1:0 - Herrrera 12'
2:0 - Stuani 55'
3:0 - Stuani 62'

Real Betis - Atletico Madryt 0:0