Transfer kadrowicza na ostatniej prostej. Wszystko ustalone

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / UC Sampdoria / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński na treningu UC Sampdorii
Twitter / UC Sampdoria / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński na treningu UC Sampdorii
zdjęcie autora artykułu

Bartosz Bereszyński lada moment rozstanie się z Sampdorią Genua. Reprezentant Polski ma kontynuować swoją karierę w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

Ostatnie pół roku prawy obrońca spędził na wypożyczeniu w SSC Napoli. Choć Bartosz Bereszyński nie był pierwszym wyborem trenera Luciano Spallettiego, to dołożył swoją cegiełkę do zdobycia mistrzostwa Włoch.

Latem 52-krotny reprezentant Polski musiał wrócić do Sampdorii Genua, bo ze swoim macierzystym pracodawcą ma ważny kontrakt jeszcze do połowy 2025 roku. W międzyczasie rozglądał się za opcjami na rynku transferowym.

Kolejne źródła potwierdzają, że decyzja w sprawie przyszłości zawodnika już zapadła. W najbliższych dniach Bereszyński powinien zostać zaprezentowany jako nowy piłkarz Empoli FC. Według ustaleń Gianluki Di Marzio wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Kadrowicz musi tylko złożyć podpis pod umową, aby transfer został zrealizowany.

Empoli FC to klub, który regularnie stawia na graczy pochodzących z Polski. W przeszłości barwy tej drużyny reprezentowali między innymi. Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski. Po transferze Bereszyński będzie dzielił szatnię z Sebastianem Walukiewiczem.

ZOBACZ WIDEO: Tylko spójrz, co zrobili przed meczem z Realem Madryt. "Ojcze nasz"

Czytaj więcej: Messi? Jaki Messi! To prawdziwy rekordzista! A to niespodzianka! Były reprezentant Polski wraca z emerytury

Źródło artykułu: WP SportoweFakty