Koncert Juventusu w pierwszej połowie. Wojciech Szczęsny bez fałszywego ruchu

Juventus rozpoczął sezon naładowany energią. Wystarczyła pierwsza połowa i zapewnił sobie zwycięstwo 3:0 z Udinese Calcio. Wojciech Szczęsny bronił pewnie w nielicznych sytuacjach, a Arkadiusz Milik wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Mecz Serie A: Udinese Calcio - Juventus PAP/EPA / Gabriele Menis / Mecz Serie A: Udinese Calcio - Juventus
W niedzielny wieczór w lidze włoskiej zmierzyli się Udinese z Juventusem. Oba kluby łączy przydomek Bianconeri. Ponadto po raz pierwszy od lat oba nie są zaangażowane w europejskie puchary. Udinese nie awansowało do nich, a zespół z Turynu został z nich wyrzucony przez UEFA.

Juventus rozpoczął strzelanie już w 2. minucie meczu. Było to mocne otwarcie sezonu. Federico Chiesa dostał podanie od Dusana Vlahovicia blisko linii pola karnego i nie zastanawiał się nad sposobem zakończenia ataku. Płaskie, mocne uderzenie przeleciało między nogami defensora i Marco Silvestri tylko odprowadził piłkę wzrokiem w narożnik bramki. Federico Chiesa zdobył bramkę Udinese po raz trzeci w karierze.

Od 20. minuty było już 2:0 dla Juventusu. Dusan Vlahović zabrał się za wykonanie rzutu karnego i oddał płaskie uderzenie po zmyleniu Marco Silvestrego. Jedenastka została przyznana zespołowi z Turynu za zagranie ręką Festy'ego Ebosele, który nie zareagował dobrze na kopnięcie Alexa Sandro. Podopieczni Massimiliano Allegrego spokojnie punktowali Udinese.

Juventus kontrolował sytuację. W pierwszej połowie gospodarze byli bezradni i nie sprawdzali Wojciecha Szczęsnego w inny sposób niż dośrodkowaniami. W statystykach gospodarzy straszyło zero strzałów celnych. Bez nich nie było nadziei na poprawienie wyniku. Dopiero w czasie doliczonym Florian Thauvin przetestował koncentrację Wojciecha Szczęsnego, a ta była bez zarzutu.

Rozdrażnieni piłkarze z Turynu odpowiedzieli atakiem na 3:0 i golem podsumowali bardzo dobrą grę w pierwszej części. Adrien Rabiot rozpoczął i zakończył akcję bramkową. Francuz główkował po wrzutce Andrei Cambiaso. Nie popisał się Marco Silvestri, który śmiało powinien poradzić sobie z wrzutką. Nie zrobił tego i kolejne nieszczęście Udinese było gotowe.

W przerwie po dwie zmiany w obu zespołach, chociaż z zupełnie innego powodu. Udinese musiało ratować się przed totalną kompromitacją, a trener Juventusu mógł już przyglądać się innym rozwiązaniom przed kolejnymi meczami sezonu. Goście oddali piłkę przeciwnikom, a tempo spadło.

Zmieniali się piłkarze, ale nie zmieniał się obraz meczu. Udinese starało się podnieść temperaturę, ale kończyło się na obronionym przez Wojciecha Szczęsnego strzale Lazara Samardzicia i niecelnej próbie Sandiego Lovricia. Polak poradził sobie jeszcze z uderzeniem Nahuena Pereza i w ten sposób zapracował na czyste konto.

W końcówce meczu pokazał się Arkadiusz Milik, dla którego akurat dobra gra Federico Chiesy oraz Dusana Vlahovicia nie była najlepszą wiadomością. W 79. minucie Polak uczestniczył w akcji zakończonej strzałem do bramki Dusana Vlahovicia, ale gol nie został uznany z powodu spalonego Samuela Illinga-Juniora.

Udinese Calcio - Juventus FC 0:3 (0:3)
0:1 - Federico Chiesa 2'
0:2 - Dusan Vlahović (k.) 20'
0:3 - Adrien Rabiot 45'

Udinese: Marco Silvestri - Nehuen Perez, Jaka Bijol, Christian Kabasele - Festy Ebosele (57' Joao Ferreira), Oier Zarraga (46' Lazar Samardzić), Walace, Sandi Lovrić, Hassane Kamara (46' Jordan Zemura) - Florian Thauvin (66' Isaac Success), Beto (75' Lorenzo Lucca)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Danilo, Bremer, Alex Sandro - Timothy Weah (46' Weston McKennie), Fabio Miretti (46' Nicolo Fagioli), Manuel Locatelli, Adrien Rabiot, Andrea Cambiaso (69' Samuel Iling-Junior) - Dusan Vlahović (84' Kenan Yildiz), Federico Chiesa (77' Arkadiusz Milik)

Żółte kartki: Kamasele (Udinese) oraz Sandro, Danilo (Juventus)

Sędzia: Antonio Rapuano