U-17: Polska znowu zwycięska. Sześć bramek, jedna z połowy boiska

Polska odniosła kolejne zwycięstwo w turnieju o Puchar Syrenki. Biało-Czerwoni bez większego problemu pokonali Gruzję 4:2, a bohaterem meczu okazał się Stanisław Gieroba.

Rafał Szymański
strzał Gieroby Twitter / Adam Delimat / Na zdjęciu: strzał Gieroby
Drużyna przyjezdnych miała chwilę radości w 26. minucie, kiedy Luka Culaja silnym strzałem z dystansu pokonał polskiego bramkarza. Po 10 minutach odpowiedział Kamil Jakóbczyk, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Gruzinów i skierował piłkę do pustej bramki.

W drugiej połowie Biało-Czerwoni byli już stroną przeważającą. W 12-minutowym odstępnie Stanisław Gieroba skompletował dublet. Przy drugim trafieniu popisał się niesamowitą techniką i fantastycznie przelobował golkipera uderzeniem z połowy boiska.

Następnie goście złapali kontakt za sprawą Andrii Choroiszwiliego. Kilkadziesiąt sekund później podopieczni Rafała Lasockiego wyprowadzili błyskawiczny kontratak, Patryk Mazur znalazł się w klarownej sytuacji i przerzucił piłkę nad bramkarzem.

Wtorkowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Polski U-17 2:1. Zespół Lasockiego idzie jak burza i na zakończenie turnieju o Puchar Syrenki powalczy z Rumunią. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek (24 sierpnia) o godz. 11 w Sulejówku.

Polska U-17 - Gruzja U-17  4:2 (1:1)
0:1 - Luka Culaia 26'
1:1 - Kamil Jakóbczyk 36'
2:1 - Stanisław Gieroba 67'
3:1 - Stanisław Gieroba 79'
3:2 - Andria Choroiszwili 82'
4:2 - Patryk Mazur 84'

Piotr Woźniacki: Życzę awansu Rakowowi! FC Kopenhaga ma jedną słabość!

Czy bramkarz powinien zachować się lepiej przy drugim golu Gieroby?