Motor Lublin pozbierał się po derbach. Złota akcja w meczu beniaminków

Jedna akcja zdecydowała o zwycięstwie 1:0 Motoru Lublin w meczu beniaminków Fortuna I ligi z Polonią Warszawa. Nie tracą rozpędu GKS Katowice oraz Górnik Łęczna.

Goncalo Feio WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Goncalo Feio
W Warszawie doszło do meczu beniaminków. W nim Polonia zmierzyła się z Motorem Lublin. Pierwsza połowa należała do podopiecznych Goncalo Feio, którzy jednak w tej części nie potwierdzili dominacji golem. Po przerwie przebudziła się Polonia, a jedna z jej sytuacji podbramkowych była olbrzymia. Zmarnował ją Mateusz Michalski. W odwecie przypomniał o sobie Motor i to właśnie goście rozstrzygnęli mecz. W 76. minucie Bartosz Wolski strzelił na 1:0 po podaniu Piotra Ceglarza.

Rozpędzony GKS Katowice ponownie zdobył komplet punktów. Podopieczni Rafała Góraka nie mieli dużego problemu z wypunktowaniem Resovii 3:0. Arkadiusz Jędrych wcześnie, ponieważ już w 9. minucie, wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Ten sam zawodnik mógł zresztą skompletować dublet, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Pozostałe gole dla katowiczan dorzucili Grzegorz Rogala i Mateusz Marzec.

W wysokiej formie jest również Górnik Łęczna, który przystąpił do meczu z Wisłą Płock podbudowany zwycięstwem w derbach z Motorem Lublin. W poprzednim meczu strzelił gola w końcówce, a do bramki Nafciarzy trafił już w 6. minucie. Marko Roginić główkował celnie po dośrodkowaniu Marcina Grabowskiego. To okazało się jedyne trafienie w meczu, na które zawodzący po spadku z PKO Ekstraklasy płocczanie nie odpowiedzieli.