Mecz Fortuna I ligi zawiódł. Tylko jeden strzał celny lidera

Na początek kolejki na zapleczu PKO Ekstraklasy zmierzyli się GKS Tychy z Miedzią Legnica. Po widowisku można było spodziewać się więcej, a skończyło się bezbramkowym remisem.

piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Trener Dariusz Banasik zapowiadał zmiany w porównaniu z poprzednim, przegranym 0:2 meczem z Arką Gdynia. Do żadnej rewolucji jednak nie doszło. W tyskim zespole zagrali od początku Wiktor Niewiarowski za Przemysława Mystkowskiego, a także Norbert Wojtuszek zamiast Dominika Połapa. Ta druga roszada była spowodowana zawieszeniem Połapa za odepchnięcie chłopca od podawania piłek w Gdyni.

Z kolei Miedź wyszła na mecz w takim samym składzie jak w poprzednim, wygranym 2:1 spotkaniu ze Stalą Rzeszów. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Radosława Belli znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli, a wyprzedzili akurat GKS Tychy.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków tyszan, którzy zmusili do trudnych interwencji Jakuba Mądrzyka oraz Nemanję Mijuskovicia. W następnym fragmencie spotkania gra zaostrzyła się, co poskutkowało trzema żółtym kartlami w ciągu pięciu minut. W końcu przyspieszyła Miedź, jednak również ona nie zmieniła wyniku 0:0.

Druga połowa również nie przyniosła przełomu. GKS grał mniej kunktatorsko niż Miedzianka, ale z jego ataków nic nie wynikło. Skończyło się na zaledwie pięciu strzałach celnych. Z czterema z nich poradził sobie Jakub Mądrzyk, a z jednym Maciej Kikolski. Trenerzy zmieniali głównie w ofensywie, ale również rezerwowi nie poprawili wyniku 0:0.

GKS Tychy - Miedź Legnica 0:0

GKS: Maciej Kikolski - Norbert Wojtuszek, Jakub Budnicki, Nemanja Nedić, Jakub Tecław, Marcel Błachewicz, Mateusz Radecki, Wiktor Żytek, Wiktor Niewiarowski (78' Marcin Szpakowski), Bartosz Śpiączka (78' Daniel Rumin), Patryk Mikita (75' Krzysztof Machowski)

Miedź: Jakub Mądrzyk - Michael Kostka, Nemanja Mijusković, Ruben Hoogenhout, Jurich Carolina, Damian Michalik, Damian Tront (85' Patryk Pierzak), Mehdi Lehaire, Kamil Antonik (85' Szymon Zalewski), Emmanuel Agbor (58' Krzysztof Drzazga), Kamil Drygas (65' Daniel Stanclik)

Żółte kartki: Nedić, Niewiarowski (GKS) oraz Lehaire, Tront, Stanclik, Hoogenhout (Miedź)

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)