Wygląda to znacznie lepiej. Zobacz tabelę po zwycięstwie FC Barcelony

Kibice byli świadkami prawdziwego festiwalu bramek w meczu Villarrealu z FC Barceloną (3:4). Gola na wagę wygranej strzelił Robert Lewandowski. Dzięki temu Duma Katalonii wskoczyła na podium tabeli La Ligi!

Mateusz Byczkowski
Robert Lewandowski Getty Images / David S.Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Mało kto spodziewał się, że niedzielne spotkanie na Estadio de la Ceramica będzie obfitowało w tyle bramek. Strzelaninę rozpoczął Gavi, który wykorzystał podanie Lamine'a Yamala. Trzy minuty później FC Barcelona znów miała powody do radości po trafieniu Frenkiego de Jonga.

Mimo wszystko Villarreal CF nie powiedział ostatniego słowa. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą goli Juana Foytha i Alexandra Sorlotha. W późniejszej części meczu wyszli nawet na prowadzenie.

Później mistrzowie Hiszpanii wyprowadzili dwie odpowiedzi. Wejście smoka zanotował jednak Ferran Torres, a ostateczny cios zadał Robert Lewandowski (więcej przeczytasz TUTAJ). Kapitan reprezentacji Polski przełamał złą passę. Ostatni raz w spotkaniu La Ligi bramkę zdobył w maju 2023 roku.

Dzięki wygranej FC Barcelona wskoczyła na trzecie miejsce w ligowej tabeli z siedmioma punktami na koncie. Drużynę prowadzoną przez Xaviego wyprzedzają jedynie Real Madryt (dziewięć "oczek") oraz niespodziewanie Girona (siedem punktów).

Kolejny mecz w La Lidze Duma Katalonii rozegra 3 września. Jej rywalem będzie Osasuna.

Zobacz tabelę Primera Division (*opublikowana w trakcie meczu Valencia - Osasuna przy stanie 0:0):