Warta Poznań oficjalnie otworzyła akademię w Grodzisku Wlkp. "Wyjątkowy moment w historii klubu"

- To bardzo wyjątkowy moment w całej, 111-letniej historii klubu - powiedział właściciel Warty Poznań, Bartłomiej Farjaszewski podczas uroczystego otwarcia ośrodka akademii zielonych w Grodzisku Wlkp.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Uroczystość połączono z inauguracją roku szkolnego w utworzonym właśnie Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego Warty Poznań.

Najnowszy projekt akademii Warty jest efektem kilkunastomiesięcznych przygotowań. Ośrodek szkoleniowy w Grodzisku Wlkp. funkcjonuje w oparciu o - należącą do samorządu - bazę treningową, na którą składa się dziś pięć pełnowymiarowych boisk piłkarskich, wśród nich jedno ze sztuczną nawierzchnią.

Nowością jest uruchomiona właśnie bursa, w której na co dzień mieszkają młodzi zawodnicy zielonych. To 44 chłopców, zawodników występujących w dwóch drużynach Centralnej Ligi Juniorów: do lat 15 i do lat 17. Docelowo z ośrodka w Grodzisku Wlkp. będą też korzystali zawodnicy z zespołu do lat 19.

- Głównym celem powstania tego ośrodka było usprawnienie systemu szkolenia, edukacji i stworzenie jeszcze lepszych warunków zawodnikom, którzy w niedługim czasie będą mieli szansę dołączyć do drużyny seniorów - powiedział Wojciech Tomaszewski, dyrektor akademii Warty Poznań.

- To wyjątkowy moment w całej, 111-letniej historii klubu - mówił podczas otwarcia właściciel Warty, Bartłomiej Farjaszewski. - W Warcie wychowało się wielu późniejszych reprezentantów Polski, uczestników mistrzostw świata, Europy, europejskich pucharów. Wierzymy, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, bo klub, który zawsze słynął z dobrego szkolenia, teraz ma jeszcze lepsze warunki do pracy z młodzieżą.

- W Poznaniu mamy do wykonania swoją misję - zawsze podkreślałem, że widzę Wartę Poznań nie tylko jako pierwszą drużynę piłkarską; jest w klubie miejsce dla młodzieży, dla piłki kobiecej, dla amp futbolu, blind futbolu i innych inicjatyw, które pozwolą rozwijać społeczność - dodał Farjaszewski.

Dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Warty Poznań został Sławomir Dyzert. Podczas oficjalnego otwarcia ogłoszono także przedłużenie umowy z dyrektorem akademii zielonych, Wojciechem Tomaszewskim. Na mocy nowego porozumienia pozostanie on w klubie co najmniej do połowy 2025 roku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za gest Messiego! Ma klasę


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×