"Bezczelne". Benzema zaszalał w Arabii Saudyjskiej [WIDEO]

Karim Benzema uchodzi za jedną z największych gwiazd w rozgrywkach Saudi Pro League. Francuz swój kunszt pokazał w ostatnim meczu, w którym strzelił pięknego gola.

Szymon Michalski
bramka Karima Benzemy Twitter / Roshn Saudi League / Na zdjęciu: bramka Karima Benzemy
W spotkaniu Al-Ittihad z Al-Hilal emocji nie brakowało. W całym meczu padło aż siedem bramek, a z końcowego triumfu mogli cieszyć się goście, którzy wygrali 4:3.

Nie brakowało zwrotów akcji i pięknych bramek. Autorem jednej z nich był Karim Benzema. W 38. minucie meczu reprezentant Francji otrzymał piłkę w polu karnym i efektowną piętką wpakował futbolówkę do siatki.

"Benzema z najbardziej bezczelnym wykończeniem przeciwko Al Hilal" - czytamy na Twitterze Roshn Saudi League. Do wpisu dołączono materiał wideo przedstawiający gol zdobyty przez niespełna 36-latka.

Gol Benzema wyprowadził Al-Ittihad na prowadzenie (2:1). Pod koniec pierwszej połowy trzecią bramkę dla gospodarzy strzelił Abderrazak Hamdallach. Następnie rozpoczęła się pogoń gości. Hat-tricka ustrzelił Aleksandar Mitrović, a decydującego gola na 4:3 zdobył Salem Al-Dawsari.

Omawiana bramka Karima Benzemy była jego drugą w tegorocznych rozgrywkach ligi saudyjskiej. Obecnie na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców znajdują się Cristiano Ronaldo i Abderrazak Hamdallach (po pięć bramek).

Po tym spotkaniu Al-Hilal wysunął się na prowadzenie w Saudi Pro League. Z kolei Al-Ittihad spadło na drugie miejsce w tabeli.