Kanonady Manchesteru City i Tottenhamu Hotspur

Piłkarze Manchesteru City oraz Tottenhamu Hotspur potwierdzili wysoką formę i postrzelali w sobotnich meczach Premier League. Mistrz Anglii wygrał 5:1 z Fulham, a klub z Londynu pokonał 5:2 Burnley FC.

Mecz Premier League: Manchester City - Fulham PAP/EPA / Adam Vaughan / Mecz Premier League: Manchester City - Fulham
Manchester City jest jedynym klubem w tabeli Premier League z kompletem 12 punktów po czterech kolejkach. Dał wyraźnie do zrozumienia swoim przeciwnikom, że zamierza szybko znaleźć się na pole position w walce o mistrzostwo Anglii. W sobotę podopieczni Pepa Guardioli podjęli Fulham FC. Na pierwszego gola Juliana Alvareza goście jeszcze odpowiedzieli, ale po przerwie faworyt doprowadził do wyniku 5:1. Trzy gole strzelił Erling Haaland, który zrobił jednoosobowe show w drugiej połowie spotkania.

Piłkarze Tottenhamu Hotspur starają się nie rozpaczać po rozstaniu z Harrym Kanem i w trzech kolejkach od początku sezonu zdobyli siedem punktów. Zespół z Londynu zwyciężył między innymi z Manchesterem United, a w sobotę odwiedził Burnley. Co prawda Spurs stracili pierwszego gola w meczu, ale ich odpowiedź była brutalna dla gospodarzy. Heung-Min Son popisał się hat-trickiem i razem z kompanami odwrócili wynik na 5:1. Skończyło się to wszystko wynikiem 5:2 dla Tottenhamu.

Chelsea FC potrzebowała trzech meczów na odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie Premier League. Po pokonaniu nieopierzonego beniaminka Luton, postanowiła pójść za uderzeniem. Na Stamford Bridge grała z Nottingham Forest, a w rywalizacji z tym klubem była niepokonana od 1997 roku. The Blues zostali zaskoczeni po zmianie stron strzałem na 1:0 Anthony'ego Elangi. Nie odpowiedzieli na tego gola do ostatniego gwizdka i nie po raz pierwszy rozczarowali.

W Londynie spotkali się również piłkarze Brentfordu i AFC Bournemouth. W mocno odmiennych nastrojach, ponieważ gospodarze byli niepokonani w trzech kolejkach od rozpoczęcia sezonu, a goście jeszcze nie zwyciężyli. Był to kolejny w sobotę pojedynek ze zwrotem akcji. Choć pierwszego gola strzelił Brentford, to po przerwie Bournemouth odwróciło wynik na 2:1. Gospodarze uratowali status niepokonanych strzałem na 2:2 Bryana Mbuemo w doliczonym czasie.