Szalona końcówka w meczu II ligi. Aż trzy gole w doliczonym czasie

Dużo wydarzyło się w ostatnich minutach w meczu Olimpii Elbląg z Wisłą Puławy. Gospodarze zwyciężyli 3:2 dzięki piorunującemu finiszowi. W Częstochowie doszło do podziału punktów.

piłkarze Olimpii Elbląg WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Elbląg
Wisła Puławy jest wysoko w tabeli, ale nie unika potknięć po zmianie trenera z Mariusza Pawlaka na Michala Pirosa. W piątek Wisła wybrała się na mecz do Elbląga, a miejscowa Olimpia potrafi być niewygodna dla rywali z czołówki.

Potwierdziło się to i tym razem. Starcie nabierało rumieńców powoli, a osiągnęło temperaturę wrzenia w końcówce. W 89. minucie Wisła doprowadziła do remisu 1:1, ale to był dopiero początek dramaturgii. W doliczonym czasie padły jeszcze trzy bramki, po których zrobiło się 3:2 dla Olimpii. Elblążanie cieszyli się po strzałach Macieja Famulaka i Michała Kuczałka, a trafienie Dawida Retlewskiego dla puławian nie poprawiło im już samopoczucia.

W Częstochowie spotkały się dwa zespoły z górnej połowy tabeli. Skra i Radunia Stężyca jak dotąd rozgrywały mecze z małą liczbą goli. Żelazna defensywa i umiejętność wykorzystywania sytuacji podbramkowych dały Raduni nawet pozycję lidera i status kandydata do awansu.

Również w piątek nie doszło do kanonady. Oba zespoły strzeliły po jednym golu i zremisowały 1:1. Radunia wydawała się być na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa, ponieważ prowadziła dzięki strzałowi swojego napastnika Mateusza Kuzimskiego. Lider zagapił się w minutach doliczonych do pierwszej połowy meczu, kiedy to Przemysław Sajdak strzelił gola na miarę podziału punktów.

3:2 - Dawid Retlewski (k.) 90'

Skra Częstochowa - Radunia Stężyca 1:1 (1:1)
0:1 - Mateusz Kuzimski 16'
1:1 - Przemysław Sajdak 45'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wisła Puławy awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?