Premiership: 23 gole w siedmiu meczach!

Hit Premiership dla Chelsea Londyn! The Blues pokonali Manchester United 2:1. Bardzo słaby (kolejny) mecz rozegrał Grzegorz Rasiak. Polak wyszedł w pierwszym składzie Boltonu Wanderers, ale już w przerwie został zmieniony. Tego dnia w Premiership padły aż 23 gole.

Bartosz Zimkowski

W hicie kolejki Chelsea pokonała po dramatycznym i emocjonującym meczu Man Utd 2:1 i wciąż nie wiadomo, kto zdobędzie tytuł mistrza Anglii. Obie drużyny mają po tyle samo punktów.

W pozostałych spotkaniach było niemniej ciekawie. Od pierwszej minuty przeciwko swojemu byłemu klubowi zagrał Grzegorz Rasiak. Polak jednak niczym nie zachwycił i nie wyszedł już na drugą połowę, w której mecz znacznie ożywił się. Już 15 sekund po wejściu na boisku Stelios Giannakopoulos zdobył gola dla Kłusaków. Wyrównał kilka minut później Steed Malbranque. Koguty powinny ten mecz wygrać, gdyż miały mnóstwo sytuacji na zdobycie zwycięskiego gola. Dość przytoczyć statystykę oddanych strzałów - 26 - tyle oddali piłkarze Juande Ramosa. Na ławce rezerwowych znalazł się Jarosław Fojut, ale na boisku nie pojawił się.

Tymczasem sensacją zakończył się pojedynek na City of Manchester Stadium. Man City zgodnie z planem prowadziło już 2:0 z przedostatnim zespołem ligi Fulham Londyn, by w ostatnich 20. minutach stracić trzy gole i przegrać 2:3! Zwycięstwo Fulham sprawiło, że The Cottagers nadal liczą się w walce o utrzymanie w Premiership. Tymczasem inny zespół broniący się przed spadkiem - Birmingham City prowadził już 2:0 z Liverpoolem, by ostatecznie zremisować 2:2 i pogrzebać szanse na zebranie kompletu punktów.

Również dramatycznie było na Stadium of Light. Sunderland dopiero w 92. minucie zapewnił sobie komplet punktów w meczu z Middlesbrough i podopieczni Roy'a Keane'a tym samym są już pewni pozostania w lidze. Boro musi jeszcze o to powalczyć, chociaż ma cztery punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Reading. The Royals tego dnia po raz piąty z rzędu nie zdobyli bramki w lidze i zremisowali 0:0 z Wigan Athletic.