Zaskoczenie w Kaliszu. Czerwona kartka miała wysoką cenę

KKS 1925 Kalisz poniósł porażkę 0:1 z Chojniczanką i nie wykorzystał okazji do objęcia prowadzenia w tabeli II ligi. Ponownie nie popisali się piłkarze Stomilu Olsztyn oraz Lecha II Poznań.

Piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Piłkarze KKS 1925 Kalisz
KKS zahamował i zaskakująco poniósł porażkę 0:1 z Chojniczanką, która ma kłopoty z punktowaniem na wyjazdach. W Kaliszu poradziła sobie dobrze i udokumentowała golem przewagę liczebną po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Kamila Koczego w 56. minucie. Bramka padła po strzale doświadczonego Tomasza Mikołajczaka z rzutu karnego w 73. minucie.

Nie wiedzie się Stomilowi Olsztyn również po zmianie trenera z Patryka Czubaka na Janusza Bucholca. Tym razem finalista tegorocznych baraży o awans poniósł porażkę 1:2 z Hutnikiem Kraków. Zdecydowała o niej bramka w 82. minucie, którą zdobył Marcin Wróbel strzałem po dograniu Denissa Rakelsa. Hutnik radzi sobie coraz lepiej i zbliżył się do lokat premiowanych awansem.

Kanonada we Wronkach. Pogoń Siedlce odniosła zwycięstwo aż 4:0 z Lechem II Poznań. W kwadransie przed przerwą goście zdobyli prowadzenie strzałem Damiana Szuprytowskiego, a następnie poszli za uderzeniem i doprowadzili do efektownego wyniku. Lech stracił od początku sezonu 16 goli i jest to największa liczba w lidze.

Za małą niespodziankę można uznać wygraną Polonii Bytom 2:1 w meczu beniaminków z ŁKS-em II Łódź. Jak dotąd lepiej wiodło się łodzianom, a Polonia czekała na jakiegokolwiek zwycięstwo od inauguracji sezonu. ŁKS strzelił gola dopiero w 78. minucie, ale okazało się to wyłącznie trafienie na poprawę samopoczucia.

9. kolejka II ligi:

KKS 1925 Kalisz - Chojniczanka 0:1 (0:0)
0:1 - Tomasz Mikołajczak (k.) 73'

Hutnik Kraków - Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)
1:0 - Miłosz Drąg 21'
1:1 - Tomasz Bała 50'
2:1 - Marcin Wróbel 82'

Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 0:4 (0:1)

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?