Kucharski ostrzega Probierza. Tak nazwał piłkarzy

Michał Probierz został w środę selekcjonerem reprezentacji Polski. Przed nowym trenerem kadry bardzo trudne zadanie, by poukładać drużynę na nowo w trakcie eliminacji do Euro 2024. Na ważną rzecz zwrócił uwagę Cezary Kucharski.

Dawid Franek
Dawid Franek
Cezary Kucharski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Cezary Kucharski
Fernando Santos prowadził reprezentację Polski w zaledwie sześciu spotkaniach. Jego wyniki były złe. Wygrał trzy mecze i przegrał trzy, a co jeszcze ważniejsze - nie wprowadził do drużyny żadnego nowego zawodnika. Następcą Portugalczyka został Michał Probierz, który przez ostatni rok pracował jako trener kadry narodowej do lat 21.

Wybór nowego selekcjonera jest szeroko komentowany. Wielu kibiców i ekspertów widziało na tym stanowisku Marka Papszuna. Tymczasem PZPN postawił na Probierza. Świeżo upieczony trener kadry będzie musiał scalić zespół, w którym atmosfera nie jest najlepsza.

W wymowny sposób na Twitterze podkreślił to Cezary Kucharski, były piłkarz, a obecnie menedżer.

"Prezes PZPN na Twitterze ogłasza Michała Probierza selekcjonerem reprezentacji. Czy to sygnał nowoczesnych zmian? Michał Probierz charakter ma, ale okiełznanie rozkapryszonych gwiazd, przywrócenie priorytetów w kadrze i na boisku nie będzie łatwe. Nie pękaj Michał przed nimi!" - czytamy na profilu Kucharskiego.

Probierz stanie przed trudnym zadaniem, którym jest wprowadzenie drużyny do Euro 2024. Obecnie w grupie eliminacyjnej Polska zajmuje przedostatnie czwarte miejsce. W przypadku braku awansu z grupy będzie jeszcze szansa na przepustkę do mistrzostw Europy z barażu.

Czytaj także:
Wszystko jasne. Wiemy, dlaczego Kulesza wybrał Probierza a nie Papszuna

ZOBACZ WIDEO: Zdecydowany komentarz po wyborze Probierza. "Jeden z najlepszych polskich trenerów"


OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×