Dość niespodziewana decyzja. To nowy ekspert TVP

Poszerza się grono eksperckie w TVP Sport. Od teraz czas kibicom swoimi analizami i komentarzami umilać będzie Artur Wichniarek.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Siedziba Telewizji Polskiej SA / wpis TVP Sport PAP / Grzegorz Jakubowski / TVP Sport/Twitter / Siedziba Telewizji Polskiej SA / wpis TVP Sport
"U nas okienko wciąż otwarte. Artur Wichniarek witamy na pokładzie" - tak "transfer" byłego piłkarza do swojego grona eksperckiego na platformie X (dawny Twitter) potwierdziła stacja TVP Sport.

Artur Wichniarek jest znany szerszemu gronu odbiorców. W przeszłości był on zawodnikiem m.in. Lecha Poznań, Arminii Bielefeld czy Herthy Berlin. W latach 2018-2021 był ekspertem w Polsacie Sport, a następnie przeniósł się do Viaplay. Regularnie pojawia się też w programach Kanału Sportowego.

Teraz do swojego CV 46-latek będzie mógł dopisać kolejne miejsce pracy. Tym razem Telewizję Polską. Co ciekawe, Wichniarek nie tak dawno zadebiutował już w TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: Zdecydowany komentarz po wyborze Probierza. "Jeden z najlepszych polskich trenerów"

Miało to miejsce przy okazji czerwcowego meczu towarzyskiego z reprezentacją Niemiec, wygranego przez Biało-Czerwonych 1:0. Następnie był również zaproszony do meczowego studia przy okazji starcia z Wyspami Owczymi (2:0). Wichniarek przez wszystkie lata w roli eksperta dał się zapamiętać z ciętego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi.

Okazuje się, że TVP planuje współpracę w dłuższej perspektywie czasu. Wichniarek ma być ekspertem m.in. na przyszłorocznym Euro w Niemczech.

- Co do przyjęcia propozycji, to ciekawą perspektywę nakreślił przede mną Sebastian Staszewski. Wiadomo, że teraz czekają na występy Legii i Rakowa w europejskich pucharach, a w przyszłym roku mistrzostwa Europy. To dla mnie szansa na dalszy rozwój w roli eksperta - powiedział Wichniarek w rozmowie z portalem sport.tvp.pl.

46-latka fani piłki nożnej usłyszą już w czwartek (21 września) przy okazji meczu Rakowa Częstochowa z Atalantą Bergamo. Wichniarek będzie jednym z gości Patryka Gańka w studiu meczowym.

Zobacz także:
Lewandowski nie powinien być powołany?
9 sekund i prowadzili z outsiderem

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×