Trudne mecze AS Romy i Liverpoolu w Lidze Europy

Nie były to proste mecze, mimo to AS Roma i Liverpool FC zdobyli komplet punktów na początek fazy grupowej Ligi Europy. Drużyna Nicoli Zalewskiego pokonała 2:1 Sheriffa Tyraspol, a The Reds wygrali 3:1 z LASK.

Mecz Ligi Europy: Sheriff Tyraspol - AS Roma Instagram / AS Roma / Mecz Ligi Europy: Sheriff Tyraspol - AS Roma
Rozpoczęła się ostatnia edycja Ligi Europy przed zmianą formatu. Po raz ostatni oglądamy rywalizację 32 drużyn w ośmiu grupach. O godzinie 18:45 wystartowało osiem meczów.

AS Roma wybrała się do Naddniestrza na mecz z Sheriffem Tyraspol. Podopieczni Jose Mourinho byli w finałach dwóch ostatnich edycji europejskich pucharów. W 2022 roku zwyciężył w decydującym meczu Ligi Konferencji Europy z Feyenoordem Rotterdam, a w 2023 roku przegrali z Sevilla FC w finale Ligi Europy. W czwartek Roma rozpoczęła mecz z Nicolą Zalewskim w podstawowym składzie. Giallorossi mieli sporo problemów z ambitnymi rywalami, ale postawili na swoim i zwyciężyli 2:1.

Liverpool FC nie mógł pochwalić się dobrymi wynikami w poprzednim sezonie Premier League, więc pozostało mu wystartować w Lidze Europy zamiast w Lidze Mistrzów. Piłkarze Juergena Kloppa wybrali się po pierwsze punkty do Linzu. Bramka LASK-u w 14. minucie była chłodnym prysznicem dla The Reds. Liverpool obudził się dopiero po przerwie i odwrócił wynik na 3:1 strzałami Darwina Nuneza, Luisa Diaza i Mohameda Salaha.

W grupach europejskich pucharów są trzy z czterech klubów, z którymi w eliminacjach Ligi Mistrzów grał Raków Częstochowa. Jeden z nich to Karabach Agdam, który w czwartek zagrał u siebie z Molde FK. Drużyna z Norwegii wróci z dalekiej podróży bez punktu, a o jej porażce 0:1 zdecydował strzał Leandro Andrade w 56. minucie.