Postrzelali w II lidze. Były lider dostał lanie

13 goli w trzech piątkowych meczach na najniższym szczeblu centralnym. Chojniczanka zdemolowała 5:1 Radunię Stężyca, która we wcześniejszych dziewięciu meczach straciła zaledwie sześć bramek.

Tomasz Mikołajczak WP SportoweFakty / Katarzyna Śliwińska / Na zdjęciu: Tomasz Mikołajczak
Chojniczanka rozpędza się po niemrawym rozpoczęciu sezonu. Drużyna z Chojnic strzeliła byłemu liderowi dwa gole w rywalizacji jedenastu na jedenastu, a kolejne dołożyła po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Huberta Zwoźnego. Dubletem popisał się doświadczony Tomasz Mikołajczak i to on ustalił wynik na 5:1. Radunia Stężyca straciła sześć goli w dziewięciu kolejkach otwierających sezon, po czym straciła pięć bramek w jednym meczu.

KKS 1925 Kalisz ruszył do mocnego natarcia w meczu na własnym stadionie z Hutnikiem Kraków. Bartłomiej Putno otworzył wynik w 2. minucie, następnie w 4. minucie Hubert Sobol dorzucił drugiego gola, a że Sobol skompletował dublet w 26. minucie, to z gości wcześnie nie było czego zbierać. Wszystkie próby poprawienia wyniku przez Hutnika skończyły się niepowodzeniem. Konfrontacja w Kaliszu zakończyła się wynikiem 3:0.

Do szalonej końcówki pierwszej połowy doszło w meczu Wisły Puławy z Lechem II Poznań. W 40. minucie Duma Powiśla objęła prowadzenie, po czym przed zejściem na przerwę zdążyła stracić przewagę i jeszcze ją odzyskać, więc zrobiło się 2:1. W drugiej połowie jeszcze jedno trafienie najskuteczniejszego spośród przyjezdnych Maksymiliana Dziuby, które w ostatecznym rozrachunku oznaczało remis 2:2.

10. kolejka II ligi:

Chojniczanka - Radunia Stężyca 5:1 (2:0)
1:0 - Wojciech Szumilas 3'
2:0 - Oskar Paprzycki 19'
2:1 - Michał Biskup 64'
3:1 - Tomasz Mikołajczak 66'
4:1 - Peter Kolesar 76'
5:1 - Tomasz Mikołajczak 85'

KKS 1925 Kalisz - Hutnik Kraków 3:0 (3:0)

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?