Ligue 1: Fatalna seria PSG przerwana, kolejne zwycięstwo Valenciennes

Dwa niedzielne spotkania zakończyły się wysokimi zwycięstwami gości. Valenciennes ograło Rennes, a Paris Saint Germain pewnie pokonało Sochaux. Atut własnego boiska wykorzystali natomiast piłkarze OGC Nice, którzy skromnie wygrali z Le Mans.

W tym artykule dowiesz się o:

Fatalną serię pięciu ligowych meczów bez zwycięstwa przełamali piłkarze Paris Saint Germain. Podopieczni Antoine'a Kombouare w niedzielę wygrali na wyjeździe z FC Sochaux 4:1. Trzy punkty stołecznemu klubowi zapewniły trafienia Jeremy'ego Clementa, Clementa Chantome, Mevluta Erdinga (byłego piłkarza drużyny z Sochaux) oraz Peguy'a Luyinduli. Po 11. kolejce PSG wyprzedziło w tabeli pokonanego rywala i obecnie zajmuje 10. pozycję w tabeli Ligue 1.

Ponownie swoich kibiców zawiedli zawodnicy Rennes, którzy przegrali u siebie z Valenciennes 0:3. Do przerwy na Stade de la Route de Lorient utrzymywał się bezbramkowy rezultat, ale druga połowa należała już do gości, którzy wprawdzie rzadziej przedostawali się pod bramkę rywala, ale byli wyjątkowo skuteczni i zdobyli aż trzy gole. Na listę strzelców wpisał się m.in. Dianbobo Balde, który wrócił do Francji po ośmiu latach gry w Celtiku Glasgow. Dla Valenciennes było to już trzecie zwycięstwo z rzędu, po 11. kolejce zespół ten awansował na 6. pozycję w tabeli. Tymczasem Rennes aktualnie plasuje się na 11. miejscu.

Tymczasem OGC Nice pokonało Le Mans 1:0. Goście od 16. minuty grali w dziesiątkę (czerwoną kartką za faul na Mamadou Bagayoko ukarany został Geder) i w osłabieniu nie udało im się wywalczyć korzystnego rezultatu. Podopieczni Didiera Olle-Nicolle wygrali 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 40. minucie Ismael Gace, dla 23-letniego obrońcy było to pierwsze trafienie w barwach OGC Nice.