Szalony zwrot akcji w meczu II ligi. Z 0:2 na 3:2 w 12 minut

Jeszcze w 67. minucie Olimpia Grudziądz prowadziła w Jastrzębiu-Zdroju 2:0 i wydawała się być na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa. Wystarczył mniej niż kwadrans i GKS odwrócił wynik na 3:2.

GKS Jastrzębie w rundzie jesiennej w 2023 roku Instagram / GKS Jastrzębie / GKS Jastrzębie w rundzie jesiennej w 2023 roku
GKS Jastrzębie zajmuje miejsce w strefie spadkowej i zanosi się na kolejny sezon walki zespołu z województwa śląskiego o utrzymanie. W poniedziałek GKS nie miał możliwości opuszczenia lokat oznaczających degradację, ale mógł poprawić sytuację.

Na zakończenie kolejki jastrzębianie zmierzyli się z Olimpią Grudziądz. Beniaminek miał o trzy punkty więcej niż GKS, a większość z nich zdobył na własnym stadionie. Biało-Zieloni również byli głodni zwycięstwa, ponieważ w czterech ostatnich meczach zdobyli zaledwie dwa punkty, a w dwóch poprzednich spotkaniach ponieśli porażki.

Olimpia rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia. W 2. minucie zdobyła prowadzenie 1:0 strzałem Kamila Kurowskiego, który w dobrym momencie wtargnął pod bramkę Grzegorza Drazika i wpakował piłkę z bliska do siatki po płaskim dośrodkowaniu Konrada Gutowskiego. W 33. minucie padła bramka na 2:0 dla beniaminka z rzutu karnego. Kostiantym Czernij wykorzystał wywalczoną przez siebie samego jedenastkę.

Przed przerwą w przegrywającym zespole doszło do dwóch zmian w składzie. GKS przeważał na początku drugiej połowy, ale nie potrafił poprawić wyniku. Aż do 67. minuty, w której Joao Guilherme strzelił gola kontaktowego na 1:2. Portugalczyk przeskoczył przyjezdnych w polu karnym i wykorzystał dośrodkowanie Konrada Kargula-Grobli.

Jastrzębianie poczuli wiatr w żaglach i nie trzeba było długo czekać na wyrównanie. Konkretnie siedem minut od poprzedniego gola. Bartosz Boruń dostał podanie od Jewgienija Zacharczenki, a jego centra okazała się wystarczająca do zaskoczenia Adriana Olszewskiego. GKS nie wypuścił już przeciwnika ze swojego uścisku i w 79. minucie odwrócił wynik na 3:2 strzałem z rzutu karnego Ricardo Vaza.

GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz 3:2 (0:2)
0:1 - Kamil Kurowski 2'
0:2 - Kostiantyn Czernij (k.) 33'
1:2 - Joao Guilherme 67'
2:2 - Bartosz Boruń 74'
3:2 - Ricardo Vaz (k.) 79'

GKS: Grzegorz Drazik - Filip Kozłowski (35' Kacper Zych), Jewgienij Zacharczenko, Sebastian Rogala, Bartosz Boruń, Szymon Maszkowski, Joao Guilherme, Przemysław Lech (28' Michał Bednarski), Konrad Kargul-Grobla, Szymon Kiebzak, Ricardo Vaz (87' Karol Fietz)

Olimpia: Adrian Olszewski - Rafał Kobryń, Oskar Sikorski, Damian Kostkowski, Sebastian Olszewski - Damian Vu Thanh (85' Kacper Jarzec), Kamil Kurowski (71' Mateusz Sopoćko) - Kacper Rychert (85' Aghwan Papikjan), Dominik Frelek (81' Maciej Pałaszewski), Konrad Gutowski - Kostiantyn Czernij (71' Patryk Winsztal)

Żółte kartki: Lech, Boruń, Kiebzak (GKS) oraz Gutowski, Kobryń, Sopoćko, Kostkowski, S. Olszewski (Olimpia)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Jastrzębie utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?