Lewandowski bez gola. Tak wygląda klasyfikacja strzelców La Ligi

Robert Lewandowski nie zdobył bramki w meczu RCD Mallorca - FC Barcelona i po tej kolejce może stracić pozycję lidera w klasyfikacji strzelców. W środę i czwartek zagrają bowiem Jude Bellingham i Alvaro Morata.

Tomasz Galiński
Robert Lewandowski Getty Images / David S.Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Xavi postanowił, że tym razem Robert Lewandowski odpocznie i wtorkowe spotkanie na Majorce rozpoczął na ławce rezerwowych. Wszedł na boisko w drugiej połowie (w 58. minucie).

Być może miałby okazję do zdobycia bramki, bo w pewnym momencie sędzia podyktował rzut karny dla Barcy, ale po wideoweryfikacji uznał, że Lamine Yamal jednak nie był faulowany i cofnął pierwotną decyzję.

W doliczonym czasie gry urwał się skrzydłem Joao Cancelo, zacentrował w pole karne, ale Lewandowski był dobrze pilnowany przez rywali na piątym metrze i nie zdołał oddać czystego strzału.

FC Barcelona ostatecznie zremisowała na Majorce 2:2, a Lewandowskiemu nie udało się strzelić gola w piątym ligowym meczu z rzędu.

W środę lub czwartek "Lewy" może stracić prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Sam bramki nie zdobył, a teraz będzie czekać na odpowiedź pozostałych.

Real Madryt zagra w środę z Las Palmas na Santiago Bernabeu i kolejnych trafień poszuka Jude Bellingham, a w czwartek swoje spotkanie rozegra Atletico Madryt i podobnego zadania podejmie się Alvaro Morata.