Anglicy sprzeciwiają się decyzji UEFA. Nie będą grać przeciwko rosyjskim klubom

Angielska federacja podtrzymuje swoje stanowisko. Mimo decyzji UEFA o dopuszczeniu Rosjan do rozgrywek młodzieżowych, Anglicy zapowiedzieli, że nie będą brać udziału w takich spotkaniach.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
Wembley w Londynie Getty Images / Alex Pantling - The FA / Na zdjęciu: Wembley w Londynie
Przypomnijmy, UEFA poinformowała, że dopuści do rozgrywek młodzieżowych drużyny z Rosji (-----> więcej TUTAJ), mimo iż wszystkie rosyjskie drużyny zostały wykluczone z europejskich rozgrywek po zeszłorocznej inwazji tego kraju na Ukrainę.

Decyzja jest szokująca i skandaliczna i na nic zdadzą się tłumaczenia, że przecież młodzi zawodnicy nie są niczemu winni.

Okazuje się, że do takich meczów wcale nie musi dojść. Jak informuje "The Times", Anglia odmówi gry z jakąkolwiek juniorską reprezentacją Rosji. A niewykluczone, że wkrótce na podobny krok zdecydują się też inne federacje.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zobacz "Messiego" z... Uzbekistanu. Wow!

Anglia podtrzyma swoje stanowisko, że żadna z jej drużyn (ani juniorska, ani seniorska) nie będzie grać z drużyną narodową reprezentującą Rosję.

- Nie popieramy stanowiska dotyczącego ponownego dopuszczenia Rosji do zawodów i pozostajemy na stanowisku, że drużyny angielskie nie będą grać z Rosją - czytamy.

A dodajmy przy tym, że Komitet Wykonawczy UEFA ponownie potępił nielegalną wojnę prowadzoną przez Rosję i potwierdził, że zawieszenie wszystkich pozostałych drużyn Rosji (klubów i reprezentacji) będzie obowiązywać do zakończenia inwazji.

CZYTAJ TAKŻE:
Znamy kolejne plany Michała Probierza. Jest jeden zaskakujący kierunek
Młoda gwiazda Realu Madryt z kolejną kontuzją. Nie zagra przez miesiąc

Czy pozostałe państwa również powinny odmówić gry przeciwko Rosji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×