Rayo Vallecano grało do końca. Gol "na raty" w 102. minucie

Niewiele zmienia się w La Lidze w obecnym sezonie. W dalszym ciągu wiele dzieje się w doliczonym czasie. Tak było w meczu Rayo Vallecano z Mallorcą, w którym gospodarze wyrównali w 102. minucie.

Michał Piegza
radość piłkarzy RCD Mallorca PAP/EPA / CATI CLADERA / Na zdjęciu: radość piłkarzy RCD Mallorca
Kilka dni temu piłkarze Mallorki postawili się Barcelonie. Potyczka zakończyła się remisem 2:2. Wyjazdowe spotkanie z Rayo Vallecano miała być potwierdzeniem tego, że zespół ustabilizował formę.

Problemy mieli gospodarze, którzy nie wygrali od dwóch kolejek. Potyczka świetnie rozpoczęła się dla drużyny Rayo Vallecano, która od 4. minuty prowadziła. Gościom udało się wyrównać chwilę przed przerwą, a po niespełna godzinie wyjść na prowadzenie.

Miejscowi walczyli do końca i uratowali punkt. Jak to się dzieje w La Lidze od poprzedniego sezonu, sędzia doliczył do 2. połowy sporo minut. Tym razem, ale mecz trwał dłużej.

Wszystko przez częste analizy VAR. W 100. minucie arbiter podyktował rzut karny. Strzał Radamela Falcao obronił bramkarz, sędzia nakazał powtórkę. Egzekutor za drugim razem już się nie pomylił.

Getafe CF - Villarreal CF 0:0

Rayo Vallecano - RCD Mallorca 2:2 (1:1)
1:0 - Garcia 4'
1:1 - Muriqi 44'
1:2 - Sanchez 59'
2:2 - Falcao (k.) 90+12'

Real Sociedad - Athletic Bilbao 3:0 (1:0)
1:0 - Le Normand 30'