Reprezentant Polski nie ma dość. Kapitalne wejście Benedyczaka

Polak występujący w Parmie zdobył bramkę na wagę zwycięstwa 2:1 z Bari. Adrian Benedyczak jest w świetnej formie strzeleckiej.

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
Opiekun Parmy Calcio nie wystawił reprezentanta Polski w podstawowym składzie. Po kwadransie gospodarze mieli jednobramkowe prowadzenie za sprawą Anthony Partipilo, który efektownym strzałem sprawił, że piłka była poza zasięgiem bramkarza.

Na początku drugiej odsłony gol wyrównujący padł w naprawdę kuriozalnych okolicznościach. Golkiper Leandro Chichizola popełnił ogromny błąd, próbując wybić piłkę, a następnie został przelobowany przez Marco Nastiego.

W 74. minucie Adrian Benedyczak zastąpił na placu gry zdobywcę pierwszej bramki, czyli Partipilo. Kadrowicz okazał się jokerem w talii trenera gospodarzy.

Siedem minut później Nahuel Estevez płaskim dośrodkowaniem odnalazł w polu karnym Benedyczaka. Właściwie 22-latek miał przed sobą pustą bramkę i bez żadnego problemu wpakował piłkę do siatki.

Benedyczak po wejściu z ławki zapewnił Parmie zwycięstwo 2:1 nad Bari w siódmej kolejce Serie B. Snajper ma już w dorobku pięć trafień w trwającym sezonie, zaś jego zespół przewodzi ligowej stawce.

Parma Calcio 1913 - FC Bari 2:1 (1:0)
1:0 - Anthony Partipilo 15'
1:1 - Marco Nasti 46'
2:1 - Adrian Benedyczak 81'