Korona odbiła się od dna, przełamanie Piasta. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

W piątek w PKO Ekstraklasie grano w Mielcu i w Gliwicach. Stal Mielec przegrała z Koroną Kielce 2:3 i przerwała serię dziesięciu meczów bez porażki u siebie. Korona wydostała się ze strefy spadkowej. Ważne trzy punkty zdobył też Piast Gliwice.

Tomasz Galiński
Serhij Krykun PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Serhij Krykun
Korona Kielce dokonała nie lada sztuki. Jako pierwsza w tym sezonie wygrała w Mielcu. Dla Stali jest to pierwsza porażka przed własną publicznością od dziesięciu meczów. Podopieczni Kamila Kuzery wydostali się ze strefy spadkowej.

Spotkanie ustawiły dwie minuty, gdy Korona strzeliła dwa gole. Jewgienij Szykawka, a następnie Martin Remacle wykorzystali dziury w defensywie rywala i byli bezlitośni. Później co prawda Krystian Getinger zniwelował straty po rzucie karnym, natomiast w 74. minucie indywidualny rajd Jakuba Konstantyna sprawił, że trzy punkty pojechały do Kielc. W doliczonym czasie na otarcie łez trafił jeszcze do siatki Bert Esselink.

Drugi piątkowy mecz odbył się w Gliwicach. Piast wygrał z Widzewem Łódź 3:1, odnosząc pierwsze zwycięstwo w lidze od... 11 sierpnia.

Piast grał z nożem na gardle, bo choć w większości meczów był chwalony, to jednak nie wygrywał. Głównie remisował, a ostatnio przytrafiła mu się nawet przegrana we Wrocławiu. Udało się przełamać w starciu z Widzewem, który nie zaprezentował się na Górnym Śląsku jakoś szczególnie.

Dwa gole dla Piasta strzelił Serhij Krykun, a jedno trafienie dorzucił z rzutu karnego Patryk Dziczek. Warto zaznaczyć, że "jedenastkę" wywalczył Ukrainiec, który rozegrał świetne zawody. Dla gości trafiali... Frantisek Plach, który niefortunnie odbił piłkę po kapitalnym strzale Bartłomieja Pawłowskiego z rzutu wolnego, a w piątej minucie doliczonego czasu rozmiary przegranej zmniejszył Imad Rondić.