Milik opuści hit Serie A. Trener woli dmuchać na zimne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Arkadiusz Milik / Arkadiusz Milik w barwach Juventusu
Twitter / Arkadiusz Milik / Arkadiusz Milik w barwach Juventusu

Massimiliano Allegri potwierdził, że Arkadiusz Milik boryka się z kontuzją. Polaka zabraknie w składzie Juventusu na mecz ligowy z Atalantą Bergamo.

W środku tygodnia Juventus FC zdołał wygrać 1:0 z US Lecce, a bohaterem tego spotkania był Arkadiusz Milik. Snajper popisał się ładną bramką w drugiej połowie rywalizacji i 12 minut przed upływem regulaminowego czasu gry został zastąpiony przez Dusana Vlahovicia.

Poprzeczka idzie w górę, ponieważ turyńczycy przygotowują się do spotkania z Atalanty Bergamo. Niestety, przed pierwszym gwizdkiem sędziego prawdziwa plaga kontuzji nawiedziła zespół "Starej Damy".

Massimiliano Allegri przekazał fatalne informacje na spotkaniu z dziennikarzami. Szkoleniowiec nie skorzysta między innymi z Milika.

- Problemy z plecami wykluczyły Dusana Vlahovicia z gry na kilka dni. Moise Kean wraca do nas i znajdzie się w wyjściowym składzie, ale Milik nie zagra ze względu na kontuzję łydki. Lepiej nie ryzykować - mówił szkoleniowiec, cytowany przez serwis football-italia.net.

To oznacza, że podopieczni Allegrego w mocno osłabionym składzie przystąpią do nadchodzącego meczu. Starcie Atalanta - Juventus rozpocznie się w niedzielę (1 października) o godz. 18:00.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Milik powinien być podstawowym napastnikiem Juventusu?