Kanonada w Dortmundzie. Guirassy znów strzela

Borussia Dortmund do przerwy przegrywała z 1.FC Unionem Berlin, ale ostatecznie cieszyła się z triumfu (4:2). Formą błysnął Serhou Guirassy, który skompletował hat-tricka. Gwinejczyk ma już na swoim koncie 13 goli.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy Borussii Dortmund PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDOR / Na zdjęciu: radość piłkarzy Borussii Dortmund
Emocji nie brakowało w hicie 7. kolejki Bundesligi. Borussia Dortmund wygrała w nim z 1.FC Unionem Berlin. Jednak to zespół ze stolicy Niemiec do przerwy był w lepszych humorach. Prowadzenie w 7. minucie objęła Borussia, a autorem gola był Niclas Fuellkrug. Po chwili było już 1:1 za sprawą Robina Gosensa.

Później oba zespoły cieszyły się z trafień, ale po analizie systemu VAR okazało się, że goli nie można uznać z powodu spalonych. Wątpliwości nie było jednak w 31. minucie, gdy Leonardo Bonucci wykorzystał rzut karny. Do przerwy było zatem 2:1 dla Unionu.

Po zmianie stron skuteczniejsi byli gospodarze. W 49. minucie bramkę zdobył Nico Schlotterbeck, a po chwili Borussię na prowadzenie wyprowadził Julian Brandt. Do siatki Unionu trafił jeszcze Julian Ryerson.

Kolejne bramki w tym sezonie Bundesligi zdobył Serhou Guirassy. Gwinejczyk wykorzystał rzut karny w meczu z VfL Wofsburg. Potem jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza Wilków, a jego zespół wygrał 3:1. Tym samym Guirassy ma na swoim koncie już 13 trafień i jest liderem klasyfikacji strzelców.