Dobre informacje dla Rakowa. Przyznano duże pieniądze na modernizację stadionu

Raków Częstochowa doczekał się pieniędzy na kolejną modernizację stadionu. Ministerstwo sportu przyznało ponad 35 milionów złotych dofinansowania. Środki zostaną przekazane m.in. na rozbudowę trybun.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Miejski Stadion Piłkarski Raków w Częstochowie Twitter / Michał Szprendałowicz / Na zdjęciu: Miejski Stadion Piłkarski Raków w Częstochowie
Ze względu na zbyt małą pojemność stadionu, Raków Częstochowa swoje "domowe" spotkania w fazie grupowej Ligi Europy rozgrywa w Sosnowcu. Obiekt przy ulicy Limanowskiego przeszedł w ostatnich latach wiele modernizacji, ale wciąż nie spełnia najwyższych licencyjnych wymagań UEFA. To jednak nie koniec prac.

W sobotę Raków pochwalił się otrzymanym dofinansowaniem z ministerstwa sportu. Kwota dofinansowania to 35 341 600 zł w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu". Symboliczny czek władzom klubu przekazała europoseł Jadwiga Wiśniewska. Pieniądze kilka miesięcy temu obiecał premier Mateusz Morawiecki, który na stadionie mistrza Polski zorganizował specjalną konferencję prasową.

Ministerstwo sportu odpowiedziało pozytywnie na wniosek częstochowskiego Urzędu Miasta o dofinansowanie inwestycji. To oznacza, że coraz bliższy realizacji jest projekt zakładający m.in. rozbudowę trybuny krytej do pojemności ponad 4000 miejsc, rozbudowę trybuny D z uwzględnieniem odpowiedniej pojemności sektora gości, czy budowę dodatkowego boiska treningowego.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gol "stadiony świata" w Polsce. Przyjrzyj się dokładnie

- Te ponad 35 milionów będzie służyło rozbudowie trybun i zaplecza oraz budowie boiska treingowego. Przede wszystkim jednak te środki posłużą temu, by spełnić wymagania związane z rozgrywaniem meczów na poziomie europejskim na stadionie Rakowa. Wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu. Chcemy by Raków Częstochowa grał na swoim boisku i mógł te prestiżowe europejskie rozgrywki mógł rozgrywać u siebie - mówi europoseł Jadwiga Wiśniewska.

- Pamiętam, gdy parę lat temu rozmawialiśmy o przebudowie stadionu w Częstochowie, żebyśmy nie musieli grać w Bełchatowie, czy w Bielsku-Białej. Powstał ten obiekt, na którym w tej chwili stoimy. Przed nami kolejny etap. Chcielibyśmy, żeby nie tylko rozgrywki krajowe odbywały się w Częstochowie. Mecze europejskich pucharów gramy obecnie w gościnnym Sosnowcu, ale jest to miasto oddalone od Częstochowy o kilkadziesiąt kilometrów. To powoduje utrudnienia dla kibiców w dojeździe, czy dla nas w organizacji takich imprez. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy mogli wrócić do Częstochowy i mieli możliwość ofiarować mieszkańcom tę rozrywkę na najwyższym poziomie - dodał Wojciech Cygan, przewodniczący rady nadzorczej Rakowa Częstochowa.

Prace mają zakończyć się w drugiej połowie przyszłego roku.

Czytaj także:
Legia nie odpuszcza. Poprosi o pomoc angielski klub
Pankov zabrał głos po awanturze w Holandii. Zwrócił się do Polaków

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×