Benedyczak nie zwalnia tempa. Polak znowu z golem we Włoszech

W meczu z Venezią Adrian Benedyczak znalazł drogę do siatki. Jego Parma Calcio przegrała jednak 2:3 na poziomie Serie B.

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak w barwach Parmy YouTube / YouTube / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak w barwach Parmy
W pierwszej połowie emocji było jak na lekarstwo, ale piłkarze wynagrodzili to kibicom po zmianie stron. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Gianluki Busio, który wpisał się na listę strzelców w 46. minucie.

Parma Calcio walczyła o bramkę wyrównującą i dopięła swego po ośmiu minutach, kiedy sędzia przyznał gościom rzut karny. Przebywający na boisku od początku meczu Adrian Benedyczak został wyznaczony do strzału. Polak wykorzystał klarowną okazję.

Później skuteczniejsi byli jednak piłkarze Venzii. Swoją obecność na murawie zaznaczyli Tanner Tessmann oraz Mikael Egill Ellertsson. Bramkę kontaktową dopiero w doliczonym czasie gry zdobył znany z ekstraklasowych boisk Antonio Colak.

Strzelec gola na 2:3 w 70. minucie zastąpił na placu gry Benedyczaka. Był to słodko-gorzki mecz dla 22-latka. W dziewięciu rozegranych spotkaniach w tym sezonie Serie B napastnik uzbierał sześć trafień. We wrześniu otrzymał pierwsze w karierze powołanie do seniorskiej reprezentacji narodowej.

Venezia FC - Parma Calcio 1913 3:2 (0:0)
1:0 - Gianluca Busio 46'
1:1 - Adrian Benedyczak (k.) 54'
2:1 - Tanner Tessmann 63'
3:1 - Mikael Egill Ellertsson 78'
3:2 - Antonio Colak 90+3'