"Absurd". Legenda stanowczo reaguje ws. Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Bez Roberta Lewandowskiego musiała radzić sobie reprezentacja Polski w dwóch ostatnich meczach eliminacji Euro 2024. Zdaniem Henryka Kasperczaka Biało-Czerwoni na dłuższą metę nie są gotowi na takie rozwiązanie.

Robert Lewandowski z powodu kontuzji opuścił mecze z Wyspami Owczymi (2:0) oraz Mołdawią (1:1) w eliminacjach przyszłorocznych mistrzostw Europy. Pod jego nieobecność opaskę kapitańską przejął Piotr Zieliński.

Pojawiły się opinie, aby "Lewy" przestał być powoływany do reprezentacji, a co za tym idzie pełnić funkcję kapitana. Z tym zdaniem nie zgadza się jednak selekcjoner Michał Probierz. W podobnym tonie do sytuacji odniósł się także Henryk Kasperczak.

- A iluż to mamy zawodników o takich umiejętnościach i klasie? - pytał w rozmowie z "Super Expressem". - Absurdem są głosy "ekspertów" obwiniających akurat jego za brak wyników kadry - dodał 77-latek.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz tylko patrzył, jak leci piłka. Co za gol!

Kasperczak pochwalił jednocześnie Michała Probierza za to, że nie wyobraża sobie swojej drużyny bez Lewandowskiego.

- Nie dziwię się. "Lewy" na boisku to dwóch zawodników rywala oddelegowanych do pilnowania go, a więc i nieco więcej miejsca dla innych naszych graczy - wyjaśnił były trener.

61-krotny reprezentant Polski wyraził nadzieję, że Lewandowski jeszcze co najmniej przez jakiś czas będzie występował w kadrze. Wyjaśnił przy tym, że sam "Lewy" meczów nie wygra, ale jest w stanie zrobić różnicę.

Kolejne mecze Biało-Czerwoni rozegrają w listopadzie. Najpierw zmierzą się z Czechami (17.11) na zakończenie eliminacji Euro 2024, a następnie sprawdzą się w towarzyskim starciu z Łotwą (21.11).

Czytaj także:Daje do myślenia. Tak Marcin Bułka zareagował na swoją pozycję w kadrze"Jestem podekscytowany". Wystawił laurkę Lewandowskiemu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty