Giroud nie wierzył, że Szczęsny obronił ten strzał

W niedzielny wieczór odbył się hit 9. kolejki ligi włoskiej. AC Milan na własnym stadionie przegrał z Juventusem Turyn 0:1. Na początku spotkania fantastyczną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

Michał Mielnik
Interwencja Wojciecha Szczęsnego YouTube / Na zdjęciu: Interwencja Wojciecha Szczęsnego.
Spotkania tych dwóch drużyn z zaciekawieniem oglądają fani na całym świecie. Jedne z najpopularniejszych klubów włoskiej ligi Serie A, czyli AC Milan i Juventus Turyn zmierzyły się w dziewiątej kolejce sezonu 2023/2024.

Był to mecz dwóch sąsiadów w tabeli ligowej, więc jego rozstrzygnięcie było bardzo ważne dla układu sił w walce o mistrzostwo Włoch. Nieznacznym faworytem przed spotkaniem byli gospodarze.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem gości 1:0. Decydującą bramkę dla Juventusu strzelił Manuel Locatelli w 63. minucie spotkania, a asystował mu Timothy Weah. Warto zaznaczyć, że gospodarze już w pierwszej połowie spotkania stracili jednego z graczy. Czerwoną kartkę ujrzał Thiaw.

W tym spotkaniu udział wzięło dwóch Polaków - Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik. Na początku meczu pierwszy bramkarz reprezentacji Polski popisał się znakomitą interwencją po strzale Oliviera Giroud. Na tę paradę komentator zareagował krzykiem i słowami, że to cud, a francuski snajper AC Milanu złapał się za głowę. Cała akcja jest dostępna od 20 sekundy filmu.

Dzięki zwycięstwu trzeci w ligowej tabeli Juventus zbliżył się na jeden punkt starty do drugiego AC Milanu. W następnej kolejce drużyna Szczęsnego i Milika zmierzy się z Hellasem Werona, a Rossoneri pojadą do mistrza kraju - Napoli.

Reprezentant Polski powinien trafić do mocnego klubu. Jest jedno "ale"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)