Co za rajd reprezentanta Polski. I to wykończenie! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Lega B / Na zdjęciu: uderzenie Arkadiusza Recy
YouTube / Lega B / Na zdjęciu: uderzenie Arkadiusza Recy

Jak przypominać o sobie, to tylko w taki sposób. Arkadiusz Reca odebrał piłkę na własnej połowie i popisał się pięknym rajdem, a jeszcze lepszym wykończeniem. Polak zdobył cudowną bramkę zza pola karnego i dał o sobie znać Michałowi Probierzowi.

Mimo że Spezia Calcio w sezonie 2022/23 spadła z Serie A, to trójka Polaków pozostała w klubie. Tym samym Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca oraz Szymon Żurkowski występują obecnie w Serie B.

Spadkowicz spisuje się jednak słabo, bo zajmuje obecnie odległe 17. miejsce, znajdując się przy tym w strefie spadkowej. Jednak sami Polacy spisują się solidnie. Podczas październikowego zgrupowania reprezentacji Polski selekcjoner Michał Probierz zdecydował się powołać golkipera Spezii.

Na to nie zapracowali Reca oraz Żurkowski, ale ostatnim meczem dali o sobie znać Probierzowi. Pierwszy z nich zdobył bramkę, natomiast drugi zanotował asystę przy trafieniu Francesco Pio Exposito.

Na szczególną uwagę zasługuje akcja, po której reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców. Ten przejął piłkę na własnej połowie i popisał się pięknym rajdem, a jeszcze lepszym wykończeniem. Reca oddał strzał zza pola karnego, po którym futbolówka znalazła się w siatce. Był to naprawdę cudowny gol lewego obrońcy Spezii.

Spadkowicz w wyjazdowym meczu z US Palermo prowadził 2:0, ale ostatecznie tylko zremisował (2:2). Gospodarze bramkę na wagę remisu zdobyli w 14. minucie doliczonego czasu gry. Wówczas znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Leo Stulac, przy którym bezradny był Drągowski.

Zobacz bramkę Arkadiusza Recy:

Przeczytaj także: Dotarło nawet tam. W Hiszpanii piszą o piłkarzu z PKO Ekstraklasy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Arkadiusz Reca powinien zostać powołany na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski?