Liga Mistrzów: dobry Kamil Grabara nie zatrzymał Manchesteru United

W spotkaniu 3. kolejki grupy A Ligi Mistrzów polski bramkarz Kamil Grabara pokazał się z dobrej strony, ale jego FC Kopenhaga przegrała na wyjeździe z Manchesterem United 0:1.

Tomasz Rosiński
Kamil Grabara Newspix / Petter Arvidson / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Manchester po dwóch porażkach (z Bayernem Monachium 3:4 i z Galatasaray Stambuł 2:3) w LM zamierzał w końcu zwyciężyć i był faworytem starcia z ekipą z Kopenhagi. Jednakże duński zespół nie zamierzał poddać się bez walki na Old Trafford.

Już w 3. minucie przyjezdni wysłali ostrzeżenie Czerwonym Diabłom, kiedy to celnie z dystansu huknął Elias Achouri, a piłkę na korner sparował Andre Onana.

Po chwili po z szybkiej akcji podopiecznych Jacoba Neestrupa w słupek z kilku metrów uderzył Diogo Goncalves.

Później sytuacja boiskowa uspokoiła się, zaś wyżej notowany Man Utd w zasadzie nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Grabarę i pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron więcej pracy mieli golkiperzy obu drużyn. Najpierw dobrze po strzale Lukasa  Leragera interweniował Onana, a po niespełna 120 sekundach świetnie piłkę odbił Kamil Grabara, którego starał się zaskoczyć Christian Eriksen.

O ile Eriksen nie strzelił gola, o tyle w 72. minucie zaliczył asystę przy trafieniu głową Harry'ego Maguire'a. Wówczas Duńczyk popisał się dokładnym dośrodkowaniem z prawej strony pola karnego.

Manchester United mógł prowadzić jeszcze wyżej, ale Kamil Grabara wygrał dwa pojedynki sam na sam z rezerwowym Alejandro Garnacho.

Czerwone Diabły mogły nie odnieść zwycięstwa w tej konfrontacji, ale w doliczonym czasie gry Andre Onana obronił rzut karny podyktowany za faul Scotta McTominay'a, a wykonywany przez Jordana Larssona i został bohaterem swojej ekipy.