Premier League: Kolejna gorzka pigułka. Chelsea znów zawiodła

To nie tak miało być. Chelsea FC była faworytem spotkania z Brentford FC, ale po raz kolejny w tym sezonie zawiodła. Przyjezdni wygrali 2:0 po trafieniach Ethana Pinnocka i Bryana Mbeuomo.

Łukasz Witczyk
Marc Cucurella (z pawej) walczy o piłkę z Kristofferem Ajer PAP/EPA / TOLGA AKMEN / Na zdjęciu: Marc Cucurella (z pawej) walczy o piłkę z Kristofferem Ajer
Jeszcze kilkanaście miesięcy temu przed meczem zastanawialibyśmy się, jakie będą rozmiary zwycięstwa Chelsea FC. The Blues jednak pomimo ogromnych inwestycji i wielu zmian w kadrze, są w permanentnym kryzysie. Dla ich fanów sobotni mecz z Brentford FC był kolejną gorzką pigułką.

W tabeli Premier League obie drużyny dzieliły tylko dwa punkty. Wyżej sklasyfikowana była Chelsea i to ten zespół na papierze był faworytem. Papier przyjmie jednak wszystko, a o punktach zadecydowała boiskowa rzeczywistość.

Chelsea przeważała, zdecydowanie częściej była przy piłce, stwarzała więcej bramkowych sytuacji. Gospodarze byli groźniejsi, ale w kluczowych momentach brakowało im skuteczności i zdecydowania. Przyjezdni nastawili się na obronę wyniku, ale też mieli swoje szanse na gola.

Jedną z nich wykorzystali w 58. minucie. Po wysokim podaniu Bryana Mbeumo niemalże wzdłuż bramki, piłka trafiła do Ethana Pinnocka, a ten strzałem głową z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi Chelsea na skuteczną interwencję. Było 1:0 dla Brentford FC.

Gospodarze starali się odwrócić losy rywalizacji, ale podopieczni Mauricio Pochettino nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywali. Mało tego, w końcówce goście dobili rywala.

Bramkarz Robert Sanchez po wycieczce na połowę przeciwników nie zdołał dogonić Neala Maupay'a, który dograł do Bryana Mbeuomo. Temu zostało tylko skierować piłkę do pustej bramki. Brentford FC odniósł zwycięstwo, dzięki któremu wyprzedził Chelsea w tabeli Premier League.

Chelsea FC - Brentford FC 0:2 (0:0)
0:1 - Ethan Pinnock 58'
0:2 - Bryan Mbeuomo 90+6'