Lech II Poznań nie składa broni. Kolejne roszady w strefie spadkowej II ligi

Wygrana 1:0 ze Stomilem Olsztyn pozwoliła Lechowi II Poznań na opuszczenie strefy spadkowej. Znajdują się w niej obecnie GKS Jastrzębie, Polonia Bytom, Olimpia Grudziądz i Sandecja Nowy Sącz.

mecz Garbarnia Kraków - Lech II Poznań WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Garbarnia Kraków - Lech II Poznań
Konfrontacja we Wronkach była zaległością jeszcze z październikowej przerwy reprezentacyjnej. Przystąpiły do niej zespoły z dolnej połowy tabeli, które w rundzie jesiennej mają problem z punktowaniem. Stomil Olsztyn opuścił strefę spadkową dopiero w weekend dzięki zwycięstwu 2:1 ze Skrą Częstochowa. Lech II Poznań poszedł jego śladem w środę i teraz również jego nie ma na miejscach oznaczających degradację.

Drużyna z Wielkopolski zapunktowała w trzecim meczu z rzędu i zwyciężyła po raz drugi z kolei we Wronkach. O pokonaniu 1:0 Stomilu zdecydowało uderzenie Norberta Pacławskiego w 76. minucie. Na początku ostatniego kwadransa podstawowego czasu piłkarz huknął z woleja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Stomil nie przeprowadził skutecznego ataku przez całe spotkanie i nie po raz pierwszy w rundzie jesiennej rozczarował.

W jedenastce rezerw Lecha pojawił się Ali Gholizadeh. Piłkarz, którego klub sprowadził w letnim oknie transferowym, odbudowuje formę po długim leczeniu kontuzji. Wcześniej pokazał się jako zmiennik w meczach pierwszego zespołu przeciwko Zawiszy Bydgoszcz i Ruchowi Chorzów.

Niezależnie od wyniku meczu zaległego, na miejscach premiowanych awansem pozostają Kotwica Kołobrzeg i Pogoń Siedlce.

Lech II Poznań - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0 - Norbert Pacławski 74'

Lech: Mateusz Pruchniewski - Maciej Orłowski, Bartosz Tomaszewski, Maksymilian Pingot, Ksawery Kukułka, Ali Gholizadeh (46' Igor Kornobis), Patryk Olejnik, Aleksander Nadolski, Maksymilian Dziuba, Filip Wilak (64' Kornel Lisman), Norbert Pacławski (90' Bartłomiej Juszczyk)

Stomil: Łukasz Jakubowski - Filip Wójcik, Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Igor Kośmicki, Michał Karlikowski, Karol Żwir, Michal Bezpalec, Kacper Kondracki (85' Daniel Pietraszkiewicz), Hubert Krawczun (69' Yudai Shinonaga), Piotr Kurbiel (77' Tomasz Bała)

Żółte kartki: Wilak, Gholizadeh, Pacławski (Lech) oraz Wójcik (Stomil)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lech II Poznań utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?