ŁKS II Łódź lepszy w meczu rezerw w II lidze

ŁKS II Łódź wykorzystał atut własnego boiska i zwyciężył 2:1 z Zagłębiem II Lubin. Miedziowym niewiele brakuje do wylądowania w strefie spadkowej najniższego szczebla centralnego, choć rozpoczęli sezon rewelacyjnie.

Mecz Fortuna Pucharu Polski: Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie II Lubin WP SportoweFakty / Sebastian Szczytkowski / Mecz Fortuna Pucharu Polski: Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie II Lubin
Początek meczu był dynamiczny i oba zespoły stwarzały sobie sytuacje podbramkowe. Najskuteczniejszy okazał się były zawodnik Zagłębia w barwach drugiego zespołu ŁKS-uOliwier Sławiński strzelił na 1:0, a wykonał on dobitkę źle sparowanego strzału z rzutu wolnego Szymona Weiraucha.

Zagłębie próbowało doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą, jednak bezskutecznie. Bramka na 1:1 padła w 50. minucie za sprawą Cypriana Popielca, który huknął pod poprzeczkę w bramce łodzian.

To trafienie rozdrażniło gospodarzy.
W 61. minucie ŁKS odzyskał zaliczkę i tym razem nie oddał ją aż do ostatniego gwizdka sędziego Mariusza Myszki. Jan Kuźma zapewnił komplet punktów swojemu zespołowi strzałem zza pola karnego.

Łodzianie są po zwycięstwie w strefie barażowej, a Miedziowi, choć byli rewelacją początku sezonu, mają po serii złych wyników tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

ŁKS II Łódź - Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0)
1:0 - Oliwier Sławiński 8'
1:1 - Cyprian Popielec 50'
2:1 - Jan Kuźma 61'

ŁKS: Łukasz Bomba - Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Jędrzej Zając (90' Wahe Mnacakanjan), Jan Kuźma (67' Yuya Kamon), Wiktor Kościuk, Ricardo Goncalves do Nascimento (46' Nelson Balongo), Antoni Młynarczyk (76' Marcel Wszołek), Oliwier Sławiński (68' Łukasz Dynel)

Zagłębie: Szymon Weirauch - Jakub Kolan, Kacper Lepczyński, Jarosław Jach, Szymon Karasiński, Paweł Kruszelnicki (61' Kacper Masiak), Filip Kocaba (46' Mateusz Kizyma), Daniel Dudziński, Cyprian Popielec (70' Franciszek Antkiewicz), Patryk Kusztal (77' Wojciech Szafranek), Rafał Adamski

Żółte kartki: Koprowski, Kościuk (ŁKS) oraz Kruszelnicki, Kocaba, Adamski (Zagłębie)

Sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Zagłębie II Lubin utrzyma się w tym sezonie w II lidze?