MŚ U-17. Duża niespodzianka w "polskiej" grupie. Senegal utarł nosa Argentynie

Senegal wygrał z Argentyną 2:1 i objął prowadzenie w grupie na mistrzostwach świata U-17 w Indonezji. Mistrz Afryki będzie najbliższym rywalem reprezentacji Polski.

Tomasz Galiński
radość reprezentacji Senegalu Getty Images / Pakawich Damrongkiattisak - FIFA / Na zdjęciu: radość reprezentacji Senegalu
Sobota zaczęła się od przegranej reprezentacji Polski z Japonią 0:1, co skomplikowało sytuację biało-czerwonych w walce o wyjście z grupy podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Indonezji.

Kolejnym rywalem Polaków będzie Senegal, który w pierwszej kolejce zaprezentował bardzo dojrzały futbol i pokonał faworyzowaną Argentynę.

Senegalczycy bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Następnie oddali inicjatywę, natomiast Argentyna nie potrafiła zbyt wiele zdziałać w ofensywie. Sytuacje rzecz jasna były, ale konkretów brak.

Na domiar złego w 38. minucie zespół z Ameryki Południowej popełnił błąd w rozegraniu, co rywal skrzętnie wykorzystał. Oba gole strzelił nieprawdopodobnie utalentowany Amara Diouf. Nie bez powodu znajduje się w notesach skautów największych europejskich potęg.

Po bardzo dobrej i dynamicznej pierwszej części spotkania można było mieć nadzieję na kontynuację tego po przerwie, jednak piłkarze najwyraźniej trochę opadli z sił. Argentyna biła głową w mur. Senegal miał parę szans, żeby podwyższyć wynik, natomiast brakowało skuteczności. Amara Diouf był blisko hat-tricka, ale i on pokazał, że do doskonałości mu daleko.

W doliczonym czasie Argentyna złapała kontakt, bo gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Augustin Ruberto (poważny błąd popełnił senegalski bramkarz). Na więcej jednak nie było stać ekipy Albicelestes.

Argentyna - Senegal 1:2 (0:2)
0:1 Amara Diouf 6'
0:2 Amara Diouf 38'
1:2 Augustin Ruberto 90+2'